---
title: "OMA VIN AS (925355550): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OMA VIN AS i Bærum hadde 14,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Haakon Nordlund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925355550-oma-vin-as"
---

# OMA VIN AS

Engroshandel med drikkevarer · Bærum

- Org.nr: 925 355 550
- Telefon: 907 95 205
- E-post: post@vinestor.no
- Nettsted: [omavin.no](https://omavin.no)
- Daglig leder: Haakon Nordlund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,7 mill. kr (−6,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,34 mill. kr (Margin 9,2 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Ned fra 19,5 % i 2024
- Likviditet: 2,66 (meget god). Opp fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 35,3 % (god). Opp fra 26,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 6,7 % | 19,5 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | - | - | 4,6 % | 13,9 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 17,9 % | 78,1 % | 33,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,22 | 2,08 | 2,66 |
| Soliditet | 17,5 % | 28,2 % | 19,1 % | 26,1 % | 35,3 % |
| Gjeldsgrad | 4,7 | 2,5 | 4,2 | 2,8 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 898 | 6 853 | 10 824 | 15 701 | 14 684 |
| Driftsresultat | - | - | 496 | 2 188 | 1 345 |
| Årsresultat | −187 | 349 | 244 | 1 643 | 1 041 |
| Driftsmargin | - | - | 4,6 % | 13,9 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 6 033 | 4 149 | 7 922 | 9 970 | 8 349 |
| Sum driftskostnader | −159 | 455 | 10 328 | 13 513 | 13 339 |
| Finansresultat | −29 | −60 | −182 | −82 | −6 |
| Resultat før skatt | - | - | 314 | 2 106 | 1 339 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 6 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 9 796 | 13 482 | 12 908 |
| Sum eiendeler | 7 315 | 5 779 | 9 796 | 13 488 | 12 908 |
| Egenkapital | 1 282 | 1 631 | 1 874 | 3 517 | 4 558 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 422 | 6 470 | 4 849 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 500 | 3 500 | 3 500 |

## Ledelse og styre

- Haakon Nordlund: Daglig leder
- Ole Martin Alfsen: Styrets leder
- Steinar Karlsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vollsveien 13H, 1366 Lysaker
- Postadresse: Postboks 34 Lilleaker, 0216 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 22.06.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [CUVECO AS](https://www.norscout.com/no/company/983795455-cuveco-as)
- Størrelse: Nr. 131 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, import og salg av alkoholholdig- og alkoholfri drikke.

## Siste endringer

- 22.09.2026: Daglig leder endret
- 11.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754659&sokeverdi=925355550&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000638394&sokeverdi=925355550&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000641974&sokeverdi=925355550&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CRAFT DRINKS AS](https://www.norscout.com/no/company/917631220-craft-drinks-as) | Bærum | - | 15,5 mill. kr | +42 % |
| [UNITED BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/998854946-united-brands-as) | Bærum | - | 13,8 mill. kr | −6,2 % |
| [DIVINI AS](https://www.norscout.com/no/company/992560231-divini-as) | Bærum | - | 15,9 mill. kr | −13,1 % |
| [B & R WINE AS](https://www.norscout.com/no/company/895478032-b-r-wine-as) | Bærum | - | 11,5 mill. kr | +38,9 % |
| [SOMMELIER AS](https://www.norscout.com/no/company/989431013-sommelier-as) | Bærum | - | 17,8 mill. kr | +6,8 % |
| [TARGET WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/814738272-target-wines-as) | Bærum | - | 11 mill. kr | +79,8 % |
| [VINKILDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984658273-vinkilden-as) | Bærum | - | 19 mill. kr | −0,9 % |
| [TOP CELLARS WINE IMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/917631212-top-cellars-wine-import-as) | Bærum | - | 10,7 mill. kr | −7,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
