---
title: "MASONITE BEAMS AS (925357065): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MASONITE BEAMS AS i Rana hadde 145 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Atle Arctander. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925357065-masonite-beams-as"
---

# MASONITE BEAMS AS

Produksjon av andre bygningsartikler · Rana · Etablert 2020

- Org.nr: 925 357 065
- Nettsted: [byggma.no](https://www.byggma.no)
- Daglig leder: Atle Arctander

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 145 mill. kr (+8,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,72 mill. kr (Margin −3,3 %)
- Ansatte: 28

## Ansatte

### Per sted

- Mo i Rana: 17 ansatte
- Vennesla: 11 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,6 % i 2024
- Likviditet: 2,08 (meget god). Opp fra 2,01 i 2024
- Soliditet: 13,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,1 % | 4,4 % | −6,6 % | −1,6 % |
| Driftsmargin | 11,8 % | 12,0 % | 1,4 % | −8,8 % | −3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 173,9 % | −16,9 % | −110,8 % | −74,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,72 | 1,64 | 2,01 | 2,08 |
| Soliditet | 10,2 % | 12,0 % | 12,0 % | 14,0 % | 13,8 % |
| Gjeldsgrad | 8,8 | 7,4 | 7,3 | 6,1 | 6,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 110 572 | 108 013 | 164 147 | 133 183 | 144 504 |
| Driftsresultat | 13 054 | 12 932 | 2 329 | −11 750 | −4 716 |
| Årsresultat | 11 630 | 11 022 | −1 752 | −13 114 | −9 234 |
| Driftsmargin | 11,8 % | 12 % | 1,4 % | −8,8 % | −3,3 % |
| Sum gjeld | 36 651 | 89 035 | 106 008 | 97 614 | 100 007 |
| Sum driftskostnader | 97 518 | - | - | 144 933 | - |
| Finansresultat | 1 859 | - | - | −5 063 | - |
| Resultat før skatt | - | 14 135 | −2 241 | −16 813 | −11 835 |
| Anleggsmidler | 922 | 53 657 | 48 548 | 43 036 | 45 395 |
| Omløpsmidler | - | 47 477 | 71 935 | 70 456 | 70 578 |
| Sum eiendeler | 40 812 | 101 134 | 120 483 | 113 492 | 115 973 |
| Egenkapital | 4 161 | 12 098 | 14 475 | 15 878 | 15 966 |
| Kortsiktig gjeld | - | 27 573 | 43 871 | 35 081 | 34 013 |
| Langsiktig gjeld | - | 61 463 | 62 137 | 62 533 | 65 995 |

## Ledelse og styre

- Atle Arctander: Daglig leder
- Conrad Drangsland: Styrets leder
- Halvor Olsen: Styremedlem
- Eirin Halvorsen: Styremedlem
- Torunn Mangseth: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Håndverksgata 3, 8610 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.230 Produksjon av andre bygningsartikler
- Etablert: 29.05.2020
- Aksjekapital: 1 390 480 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 271 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av I-bjelker og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 13.12.2025: Antall ansatte endret til 28

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000689819&sokeverdi=925357065&spraak=nb)
- 14.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000581510&sokeverdi=925357065&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANAHYTTA AS](https://www.norscout.com/no/company/925269506-ranahytta-as) | Rana | 30 | 93,2 mill. kr | +33 % |
| [BERNHARD OLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/959424616-bernhard-olsen-as) | Rana | 21 | 40,4 mill. kr | −5,0 % |
| [JULIANNES RAMMEVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/919885343-juliannes-rammeverksted-as) | Rana | - | 730 368 kr | - |
| [SØRLANDSLISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/987333057-sorlandslisten-as) | Grimstad | 30 | 32 mill. kr | −9,3 % |
| [REINE ELEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/823961642-reine-element-as) | Nesbyen | 26 | 58,1 mill. kr | +26,1 % |
| [TRE TRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/959489157-tre-trapp-as) | Asker | 30 | 41,7 mill. kr | +10,5 % |
| [MASSIV LUST AS](https://www.norscout.com/no/company/997244605-massiv-lust-as) | Oslo | 26 | 3,45 mill. kr | +147,1 % |
| [VESTLANDSKE LIMTREINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/967004340-vestlandske-limtreindustri-as) | Bjørnafjorden | 25 | 62,9 mill. kr | +6,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.08.2026.
