---
title: "THOR HOLM PLASTVAREFABRIKK AS (925367850): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "THOR HOLM PLASTVAREFABRIKK AS i Sigdal hadde 50,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Dagfinn Holm. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925367850-thor-holm-plastvarefabrikk-as"
---

# THOR HOLM PLASTVAREFABRIKK AS

Produksjon av plastprodukter ellers · Sigdal · Etablert 1976

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 925 367 850
- Telefon: 32 71 19 00
- Nettsted: [holmplast.no](https://holmplast.no)
- Daglig leder: Dagfinn Holm (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50,2 mill. kr (+5,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,18 mill. kr (Margin 4,3 %)
- Ansatte: 27 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 27
- februar 2026: 28
- juni 2026: 27
- juli 2026: 28
- oktober 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 7,2 % i 2024
- Likviditet: 2,35 (meget god). Opp fra 2,18 i 2024
- Soliditet: 74,1 % (meget god). Opp fra 71,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,7 % | 6,5 % | 7,2 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 92,5 % | 6,2 % | 3,1 % | 4,8 % | 4,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,9 % | 6,9 % | 9,6 % | 7,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,31 | 2,63 | 2,18 | 2,35 |
| Soliditet | 67,4 % | 71,1 % | 74,7 % | 71,7 % | 74,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 65 149 | 61 823 | 54 500 | 47 653 | 50 163 |
| Driftsresultat | 60 259 | 3 828 | 1 699 | 2 269 | 2 179 |
| Årsresultat | 6 857 | 5 309 | 2 293 | 2 965 | 2 266 |
| Driftsmargin | 92,5 % | 6,2 % | 3,1 % | 4,8 % | 4,3 % |
| Sum gjeld | 16 906 | 15 166 | 12 360 | 14 430 | 12 508 |
| Sum driftskostnader | 6 227 | - | 52 801 | 45 384 | 47 983 |
| Finansresultat | 3 020 | - | 857 | 1 229 | 547 |
| Resultat før skatt | - | 6 113 | 2 556 | 3 498 | 2 726 |
| Anleggsmidler | 17 220 | 18 168 | 17 109 | 20 043 | 19 319 |
| Omløpsmidler | - | 34 277 | 31 823 | 30 923 | 28 992 |
| Sum eiendeler | 51 876 | 52 445 | 48 932 | 50 966 | 48 311 |
| Egenkapital | 34 970 | 37 279 | 36 572 | 36 537 | 35 803 |
| Kortsiktig gjeld | - | 14 866 | 12 100 | 14 210 | 12 328 |
| Langsiktig gjeld | - | 300 | 260 | 220 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- THOR HOLM PLASTVAREFABRIKK AS (Denne bedriften)
  - [SKIGUARD AS](https://www.norscout.com/no/company/967501867-skiguard-as) (90,5 % · 8 ansatte)

## Ledelse og styre

- Dagfinn Holm: Daglig leder og styrets leder
- Bente Holm: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Nerstad industriområde 1, 3350 Prestfoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 22.260 Produksjon av plastprodukter ellers
- Etablert: 02.01.1976
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1988
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [VA-RA REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/813600552-va-ra-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 58 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av glassfiberarmerte artikler, handel og hva dermed står i forbindelse, samt investering i aksjer og andeler.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278314&sokeverdi=925367850&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RECAMA AS](https://www.norscout.com/no/company/989131745-recama-as) | Sigdal | - | 0 kr | - |
| [PLA-MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/964837090-pla-mek-as) | Sykkylven | 27 | 71,3 mill. kr | −6,4 % |
| [EPLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919168498-eplast-as) | Gran | 20 | 70,7 mill. kr | +59 % |
| [SKANEM BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/910507451-skanem-bergen-as) | Bergen | 31 | 121 mill. kr | −10,6 % |
| [NOR- DAN COMPOSITES AS](https://www.norscout.com/no/company/929405420-nor-dan-composites-as) | Evje og Hornnes | 19 | 18,2 mill. kr | +11,9 % |
| [PLASTO AS](https://www.norscout.com/no/company/946951501-plasto-as) | Rauma | 32 | 90,8 mill. kr | −1,0 % |
| [NFM TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/987444282-nfm-technology-as) | Nordre Follo | 18 | 39,9 mill. kr | −59,5 % |
| [IV MOULDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924435305-iv-moulding-as) | Indre Fosen | 33 | 70,1 mill. kr | −0,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
