---
title: "NORDMELAND GÅRDSHOTELL AS (925502421): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDMELAND GÅRDSHOTELL AS i Osen hadde 5,32 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Jørn Nordmeland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925502421-nordmeland-gardshotell-as"
---

# NORDMELAND GÅRDSHOTELL AS

Drift av hoteller · Osen · Etablert 2020

- Org.nr: 925 502 421
- Daglig leder: Jørn Nordmeland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,32 mill. kr (−10,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 329 474 kr (Margin 6,2 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 32 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- oktober 2025: 30
- november 2025: 32
- januar 2026: 33
- februar 2026: 34
- april 2026: 33
- mai 2026: 36
- august 2026: 37
- september 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,5 % (svak). Ned fra 6,7 % i 2024
- Likviditet: 0,30 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,18 i 2024
- Soliditet: 23,0 % (god). Opp fra 21,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,5 % | 3,8 % | 6,7 % | 3,5 % |
| Driftsmargin | 51,4 % | 5,0 % | 7,7 % | 11,3 % | 6,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,8 % | 15,3 % | −0,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,13 | 0,18 | 0,30 |
| Soliditet | 16,3 % | 17,2 % | 18,4 % | 21,6 % | 23,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 4,8 | 4,4 | 3,6 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 027 | 5 608 | 5 227 | 5 968 | 5 316 |
| Driftsresultat | 2 070 | 279 | 401 | 675 | 329 |
| Årsresultat | 1 856 | −4 | 27 | 239 | −11 |
| Driftsmargin | 51,4 % | 5,0 % | 7,7 % | 11,3 % | 6,2 % |
| Sum gjeld | 9 564 | 8 985 | 8 395 | 7 740 | 7 079 |
| Sum driftskostnader | 1 958 | 5 330 | 4 826 | 5 293 | 4 987 |
| Finansresultat | −154 | −284 | −366 | −368 | −342 |
| Resultat før skatt | - | - | 34 | 307 | −12 |
| Anleggsmidler | 10 934 | 10 396 | 9 823 | 9 329 | 8 784 |
| Omløpsmidler | - | - | 461 | 539 | 412 |
| Sum eiendeler | 11 430 | 10 847 | 10 284 | 9 869 | 9 196 |
| Egenkapital | 1 866 | 1 862 | 1 889 | 2 128 | 2 118 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 508 | 3 040 | 1 368 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 887 | 4 700 | 5 711 |

## Ledelse og styre

- Jørn Nordmeland: Daglig leder og styremedlem
- Signe Lillian Nordmeland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Steinsdalsveien 221, 7740 Steinsdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.100 Drift av hoteller
- Etablert: 07.08.2020
- Aksjekapital: 1 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Regnskapsfører: [NAMDALSEID REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/976944194-namdalseid-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 764 av 1 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hotelldrift, og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 30.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000628136&sokeverdi=925502421&spraak=nb)
- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000563003&sokeverdi=925502421&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000029994&sokeverdi=925502421&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000029995&sokeverdi=925502421&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000575571&sokeverdi=925502421&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OSEN FJORDCAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/990036179-osen-fjordcamping-as) | Osen | - | 2,12 mill. kr | −6,4 % |
| [BUHAUGEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/930463752-buhaugen-utvikling-as) | Osen | - | 0 kr | - |
| [SETER BRYGGE AS](https://www.norscout.com/no/company/936742084-seter-brygge-as) | Osen | - | 0 kr | - |
| [LYGNASÆTER AS](https://www.norscout.com/no/company/961055652-lygnasaeter-as) | Gran | 38 | 26,1 mill. kr | −10,9 % |
| [MAGIC HOTELS BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917321469-magic-hotels-bergen-as) | Bergen | 37 | 101 mill. kr | +21,1 % |
| [LOFOTEN HOTELLDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/970993185-lofoten-hotelldrift-as) | Vestvågøy | 38 | 26,4 mill. kr | +4,9 % |
| [ANDØY HOTELL OG RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/959159637-andoy-hotell-og-restaurantdrift-as) | Andøy | 37 | 37,6 mill. kr | +58,6 % |
| [HATTVIKA LODGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920969224-hattvika-lodge-as) | Vestvågøy | 38 | 31,8 mill. kr | +17,6 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
