---
title: "VERMAN AS (925502626): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VERMAN AS i Rælingen hadde 14,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925502626-verman-as"
---

# VERMAN AS

Engroshandel med andre næringsmidler · Rælingen

- Org.nr: 925 502 626
- Styreleder: Kati Marika Rajala

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,1 mill. kr (+11,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,87 mill. kr (Margin 20,4 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 43,6 % (meget god). Opp fra 27,3 % i 2024
- Likviditet: 3,85 (meget god). Opp fra 2,42 i 2024
- Soliditet: 70,8 % (meget god). Opp fra 37,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,2 % | 15,2 % | 27,3 % | 43,6 % |
| Driftsmargin | 13,9 % | 10,5 % | 8,3 % | 13,5 % | 20,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 38,2 % | 77,6 % | 76,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,83 | 2,42 | 3,85 |
| Soliditet | 9,8 % | 16,3 % | 23,0 % | 37,7 % | 70,8 % |
| Gjeldsgrad | 9,3 | 5,1 | 3,4 | 1,7 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 849 | 8 932 | 9 917 | 12 684 | 14 086 |
| Driftsresultat | 815 | 934 | 818 | 1 716 | 2 872 |
| Årsresultat | 562 | 718 | 353 | 1 181 | 2 171 |
| Driftsmargin | 13,9 % | 10,5 % | 8,3 % | 13,5 % | 20,4 % |
| Sum gjeld | 2 686 | 5 193 | 4 564 | 4 203 | 1 946 |
| Sum driftskostnader | 5 033 | 7 998 | 9 099 | 10 967 | 11 214 |
| Finansresultat | −25 | −12 | −365 | −201 | −85 |
| Resultat før skatt | - | - | 453 | 1 515 | 2 786 |
| Anleggsmidler | 198 | 218 | 514 | 433 | 352 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 412 | 6 313 | 6 307 |
| Sum eiendeler | 2 976 | 6 201 | 5 926 | 6 746 | 6 659 |
| Egenkapital | 290 | 1 009 | 1 362 | 2 543 | 4 714 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 950 | 2 604 | 1 640 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 614 | 1 599 | 306 |

## Ledelse og styre

- Kati Marika Rajala: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Øvre Rælingsveg 89A, 2005 Rælingen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.380 Engroshandel med andre næringsmidler
- Etablert: 10.07.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2020
- Revisor: [KOMPLETT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/922606099-komplett-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [HØILUND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/997420063-hoilund-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 85 av 308 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, salg og markedsføring av kosttilskudd, legemidler og øvrige helseprodukter, samt hva som hermed står i naturlig forbindelse. Selskapet kan også gjøre investeringer i andre selskap.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret
- 03.02.2026: Kati Marika Rajala fratrådt som styreleder
- 03.02.2026: Morten Marstrander fratrådt som styreleder

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000609133&sokeverdi=925502626&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799480&sokeverdi=925502626&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000713247&sokeverdi=925502626&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DET NORSKE EIERSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/912686671-det-norske-eierselskap-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [P&C INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/915710816-p-c-invest-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [SOLNERA AS](https://www.norscout.com/no/company/935999499-solnera-as) | Rælingen | - | - | - |
| [TREORO AS](https://www.norscout.com/no/company/915548601-treoro-as) | Rælingen | - | 17,3 mill. kr | −0,9 % |
| [BRENT-TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/928900266-brent-tre-as) | Rælingen | - | 6,39 mill. kr | +120,8 % |
| [TRAN GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/996514684-tran-group-as) | Rælingen | - | 36,1 mill. kr | −10,1 % |
| [SENSORS AS](https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as) | Rælingen | - | 3,73 mill. kr | +38,7 % |
| [NORTHGLOBE AS](https://www.norscout.com/no/company/915701000-northglobe-as) | Rælingen | - | 103 mill. kr | +43,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.07.2026.
