---
title: "CROSTA AS (925508098): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CROSTA AS i Alta hadde 33,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 43 ansatte. Daglig leder er Bjørnar Paulsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925508098-crosta-as"
---

# CROSTA AS

Drift av restauranter · Alta · Etablert 2020

- Org.nr: 925 508 098
- Nettsted: [ericarestaurant.no](https://ericarestaurant.no)
- Daglig leder: Bjørnar Paulsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,2 mill. kr (−13,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,18 mill. kr (Margin −3,6 %)
- Ansatte: 43 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 65
- oktober 2025: 66
- november 2025: 45
- desember 2025: 43
- januar 2026: 38
- februar 2026: 40
- mars 2026: 43
- april 2026: 45
- mai 2026: 47
- juli 2026: 49
- august 2026: 57
- september 2026: 44
- oktober 2026: 43

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 15,7 % i 2024
- Likviditet: 0,94 (svak). Ned fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 17,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 22,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −21,4 % | 10,3 % | 15,7 % | −8,8 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | −6,8 % | 3,9 % | 5,3 % | −3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −283,8 % | 76,1 % | 66,2 % | −74,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,64 | 0,97 | 1,21 | 0,94 |
| Soliditet | 19,1 % | 4,9 % | 12,3 % | 22,2 % | 17,4 % |
| Gjeldsgrad | 4,2 | 19,4 | 7,1 | 3,5 | 4,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 772 | 31 174 | 36 124 | 38 495 | 33 179 |
| Driftsresultat | 195 | −2 116 | 1 396 | 2 037 | −1 184 |
| Årsresultat | 8 | −2 445 | 864 | 1 355 | −1 969 |
| Driftsmargin | 2,5 % | −6,8 % | 3,9 % | 5,3 % | −3,6 % |
| Sum gjeld | 4 319 | 13 623 | 11 198 | 10 258 | 11 184 |
| Sum driftskostnader | 7 577 | - | 34 728 | 36 458 | 34 363 |
| Finansresultat | −187 | - | −531 | −552 | −785 |
| Resultat før skatt | - | −2 445 | 864 | 1 486 | −1 969 |
| Anleggsmidler | 4 606 | 9 780 | 8 552 | 6 992 | 8 995 |
| Omløpsmidler | - | 4 546 | 4 215 | 6 190 | 4 543 |
| Sum eiendeler | 5 338 | 14 327 | 12 766 | 13 181 | 13 538 |
| Egenkapital | 1 019 | 704 | 1 568 | 2 923 | 2 354 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 096 | 4 339 | 5 102 | 4 847 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 527 | 6 859 | 5 156 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørnar Paulsen: Daglig leder og styremedlem
- Leif Gøran Vasskog: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Markedsgata 21, 9510 Alta
- Postadresse: c/o Estimer AS, Løkkeveien 111, 9510 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 07.07.2020
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Regnskapsfører: [ESTIMER AS](https://www.norscout.com/no/company/986483853-estimer-as)
- Størrelse: Nr. 253 av 6 232 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av serveringsvirksomhet og pub. Samt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder catering og take away.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601268&sokeverdi=925508098&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000532019&sokeverdi=925508098&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [F&B ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/912284018-f-b-alta-as) | Alta | 35 | 21,4 mill. kr | +618,4 % |
| [TERMA FMB AS](https://www.norscout.com/no/company/929998960-terma-fmb-as) | Alta | 31 | 8,8 mill. kr | +24,9 % |
| [UNO CAFE AS](https://www.norscout.com/no/company/932295830-uno-cafe-as) | Alta | 29 | 22,8 mill. kr | +10,7 % |
| [MIKKELI AS](https://www.norscout.com/no/company/915543324-mikkeli-as) | Alta | 24 | 16,1 mill. kr | +15,7 % |
| [SUSHI POINT ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/925461954-sushi-point-alta-as) | Alta | 21 | 12,8 mill. kr | +7,2 % |
| [NORDLYSPIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/994533983-nordlyspizza-as) | Alta | 19 | 15,6 mill. kr | +3,5 % |
| [PÅ BOHR'ET AS](https://www.norscout.com/no/company/936435300-pa-bohr-et-as) | Alta | 18 | - | - |
| [HOB ALTA AS](https://www.norscout.com/no/company/935122279-hob-alta-as) | Alta | 16 | 6,67 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.10.2026.
