---
title: "ANORA AS (925510440): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANORA AS i Nittedal er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Stein Alexander Eriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925510440-anora-as"
---

# ANORA AS

Engroshandel med drikkevarer · Nittedal

- Org.nr: 925 510 440
- Daglig leder: Stein Alexander Eriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −4,4 mill. kr
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,5 % (tilfredsstillende)
- Likviditet: 0,14 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,08 i 2024
- Soliditet: 36,1 % (god). Opp fra 33,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 8,5 % |
| Driftsmargin | 945,4 % | −115,7 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 14,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,08 | 0,14 |
| Soliditet | - | 33,3 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,0 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0,8 | 0,8 | - |
| Driftsresultat | 7,3 | −0,9 | −4,4 |
| Årsresultat | 8,6 | 32,8 | 48,5 |
| Driftsmargin | 945,4 % | −115,7 % | - |
| Sum gjeld | - | 815,1 | 804,9 |
| Sum driftskostnader | −7,3 | 1,7 | 4,4 |
| Finansresultat | 3,4 | 29,7 | 67,7 |
| Resultat før skatt | - | 28,8 | 63,3 |
| Anleggsmidler | - | 1 154,7 | 1 149,3 |
| Omløpsmidler | - | 66,6 | 110,4 |
| Sum eiendeler | - | 1 221,4 | 1 259,7 |
| Egenkapital | - | 406,3 | 454,8 |
| Kortsiktig gjeld | - | 815,1 | 804,9 |
| Langsiktig gjeld | - | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Alexander Eriksen: Daglig leder og styrets leder
- Tonje Wist: Styremedlem
- Marius Engebretsen: Styremedlem
- Torleiv Aa: Styremedlem
- Thomas Erik Johannes Heinonen: Styremedlem
- Jan Erik Gresaker: Varamedlem
- Henning Strand: Varamedlem
- Jan-Erik Ovli: Varamedlem
- Anne-Marie Flåten: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Destilleriveien 11, 1481 Hagan
- Postadresse: c/o Arcus ASA, Postboks 64, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.340 Engroshandel med drikkevarer
- Etablert: 01.07.2020
- Tidligere navn: ARCUS HOLDING AS (2020 til 2025); NFH 200739 AS (2020)
- Aksjekapital: 36 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 362 av 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, eksport, produksjon, lagring og distribusjon av alkoholholdige drikker og andre varer, samt virksomhet som står i forbindelse med dette, samt eie andeler i andre selskaper som driver slik virksomhet.

## Siste endringer

- 22.07.2026: Styret endret
- 05.09.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000582667&sokeverdi=925510440&spraak=nb)
- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000511195&sokeverdi=925510440&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728817&sokeverdi=925510440&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000728816&sokeverdi=925510440&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635949&sokeverdi=925510440&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [COMPANY OF SPIRITS AS](https://www.norscout.com/no/company/985763917-company-of-spirits-as) | Nittedal | - | 1,35 mill. kr | −18 % |
| [SCOTT & GREEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934297458-scott-green-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [PREMIUM WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/983559115-premium-wines-as) | Nittedal | - | 1,63 mill. kr | −60 % |
| [SUBLIME WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/930215511-sublime-wines-as) | Nittedal | - | - | - |
| [ARCUS CO BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/922758611-arcus-co-brands-as) | Nittedal | - | 2,3 mill. kr | +17,2 % |
| [ANORA PRIME BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/930215503-anora-prime-brands-as) | Nittedal | - | 2,59 mill. kr | - |
| [CLASSIC WINES AS](https://www.norscout.com/no/company/921560370-classic-wines-as) | Nittedal | - | 2,73 mill. kr | +60,5 % |
| [BEVCO AS](https://www.norscout.com/no/company/989690183-bevco-as) | Nittedal | - | 3,48 mill. kr | −5,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
