---
title: "ROALD MADSEN AS (925510610): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROALD MADSEN AS i Tromsø hadde 249 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 85 ansatte. Daglig leder er Rune Madsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925510610-roald-madsen-as"
---

# ROALD MADSEN AS

Grunnarbeid · Tromsø · Etablert 2020

- Org.nr: 925 510 610
- Nettsted: [roald-madsen.no](https://roald-madsen.no)
- Daglig leder: Rune Madsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 249 mill. kr (+5,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23 mill. kr (Margin 9,2 %)
- Ansatte: 85 (Ned fra 87 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 85
- oktober 2025: 84
- desember 2025: 87
- januar 2026: 82
- februar 2026: 79
- mars 2026: 86
- april 2026: 89
- august 2026: 86
- september 2026: 84
- oktober 2026: 85

### Per sted

- Tromsø: 54 ansatte
- Bodø: 31 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Opp fra 9,4 % i 2024
- Likviditet: 2,12 (meget god). Ned fra 3,01 i 2024
- Soliditet: 48,9 % (meget god). Ned fra 54,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −13,3 % | 3,1 % | 9,4 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | −10,7 % | −8,9 % | 2,4 % | 5,9 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −28,1 % | 3,8 % | 14,3 % | 22,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,28 | 1,55 | 3,01 | 2,12 |
| Soliditet | 65,5 % | 40,7 % | 44,3 % | 54,3 % | 48,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,5 | 1,3 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 270 405 | 351 485 | 261 163 | 235 768 | 249 418 |
| Driftsresultat | −29 034 | −31 236 | 6 139 | 13 921 | 23 044 |
| Årsresultat | −22 988 | −26 231 | 3 404 | 12 914 | 19 950 |
| Driftsmargin | −10,7 % | −8,9 % | 2,4 % | 5,9 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 69 797 | 154 519 | 137 530 | 103 051 | 107 546 |
| Sum driftskostnader | 299 439 | - | 255 023 | 221 847 | 226 374 |
| Finansresultat | −33 517 | - | −1 996 | 2 698 | 2 536 |
| Resultat før skatt | - | −33 517 | 4 144 | 16 619 | 25 580 |
| Anleggsmidler | 78 033 | 79 945 | 65 276 | 60 112 | 30 954 |
| Omløpsmidler | - | 180 636 | 181 720 | 165 318 | 179 480 |
| Sum eiendeler | 202 089 | 260 581 | 246 996 | 225 431 | 210 434 |
| Egenkapital | 132 292 | 106 062 | 109 466 | 122 379 | 102 888 |
| Kortsiktig gjeld | - | 141 589 | 117 124 | 54 888 | 84 718 |
| Langsiktig gjeld | - | 12 930 | 20 406 | 48 164 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Madsen: Daglig leder og styrets leder
- Wiggo Brox: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ringvegen 133, 9018 Tromsø
- Postadresse: Postboks 2182 Stakkevollan, 9268 Tromsø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 01.07.2020
- Tidligere navn: RM INTERIM AS (2020); NFH 200746 AS (2020)
- Aksjekapital: 1 294 434 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [REVISORKOMPANIET TROMSØ AS](https://www.norscout.com/no/company/996107485-revisorkompaniet-tromso-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Entreprenørvirksomhet innenfor graving og sprengning, samt gjøre seg delaktig i samme og tilsvarende bransje. Selskapet kan erverve aksjer i andre selskaper.

## Siste endringer

- 10.11.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827926&sokeverdi=925510610&spraak=nb)
- 16.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000116920&sokeverdi=925510610&spraak=nb)
- 16.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000116919&sokeverdi=925510610&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000827761&sokeverdi=925510610&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MASKINENTREPRENØR HERBJØRN NILSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979710968-maskinentreprenor-herbjorn-nilssen-as) | Tromsø | 48 | 74,8 mill. kr | −10 % |
| [EINAR SØRENSEN MASKINENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/989007653-einar-sorensen-maskinentreprenor-as) | Tromsø | 41 | 121 mill. kr | +28,8 % |
| [WORKINN AS](https://www.norscout.com/no/company/966432578-workinn-as) | Tromsø | 34 | 118 mill. kr | −4,5 % |
| [HEROLF HANSEN & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/980431665-herolf-hansen-sonn-as) | Tromsø | 21 | 73,5 mill. kr | −9,0 % |
| [FUGAS AS](https://www.norscout.com/no/company/921366035-fugas-as) | Tromsø | 21 | 31,7 mill. kr | −14,6 % |
| [MASKINENTREPRENØR STIG KRISTIANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/941835651-maskinentreprenor-stig-kristiansen-as) | Tromsø | 20 | 35,6 mill. kr | +6,8 % |
| [CURO NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/916486359-curo-nord-as) | Tromsø | 19 | 31,2 mill. kr | +109,4 % |
| [MASKINENTREPRENØR FUNDAMENTERING OG GRAVING AS](https://www.norscout.com/no/company/936948340-maskinentreprenor-fundamentering-og-graving-as) | Tromsø | 18 | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/tromso)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
