---
title: "BILPLEIE HOLDCO AS (925536326): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BILPLEIE HOLDCO AS i Stavanger hadde 2,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Glenn Henriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925536326-bilpleie-holdco-as"
---

# BILPLEIE HOLDCO AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 925 536 326
- Daglig leder: Glenn Henriksen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,8 mill. kr (+27,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −929 546 kr (Margin −33,2 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 76 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god). Opp fra 11,9 % i 2024
- Likviditet: 0,71 (svak). Opp fra 0,59 i 2024
- Soliditet: 42,3 % (meget god). Ned fra 44,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,8 % | 8,9 % | 11,9 % | 18,9 % |
| Driftsmargin | −27,0 % | −31,8 % | −27,3 % | −29,5 % | −33,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 18,9 % | 39,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 0,59 | 0,71 |
| Soliditet | 27,5 % | 30,3 % | 52,3 % | 44,8 % | 42,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,3 | 0,9 | 1,2 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 663 | 1 728 | 1 833 | 2 199 | 2 799 |
| Driftsresultat | −449 | −549 | −501 | −648 | −930 |
| Årsresultat | 1 286 | 2 375 | 2 740 | 5 172 | 10 127 |
| Driftsmargin | −27 % | −31,8 % | −27,3 % | −29,5 % | −33,2 % |
| Sum gjeld | 25 694 | 27 927 | 26 150 | 31 863 | 35 399 |
| Sum driftskostnader | 2 112 | 2 277 | 2 334 | 2 847 | 3 729 |
| Finansresultat | 1 821 | 2 896 | 3 247 | 5 802 | 11 058 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 5 154 | 10 129 |
| Anleggsmidler | 32 840 | 36 018 | 49 996 | 49 072 | 47 488 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 8 664 | 13 910 |
| Sum eiendeler | 35 455 | 40 063 | 54 851 | 57 736 | 61 398 |
| Egenkapital | 9 761 | 12 136 | 28 701 | 25 873 | 26 000 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 14 711 | 19 467 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 17 152 | 15 932 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 75 967 |
| Driftsresultat | −3 498 |
| Årsresultat | −4 513 |
| Driftsmargin | −4,6 % |
| Sum gjeld | 39 226 |
| Sum driftskostnader | 79 466 |
| Finansresultat | −240 |
| Resultat før skatt | −3 738 |
| Anleggsmidler | 19 444 |
| Omløpsmidler | 29 143 |
| Sum eiendeler | 48 588 |
| Egenkapital | 9 362 |
| Kortsiktig gjeld | 15 230 |
| Langsiktig gjeld | 23 996 |

## Ledelse og styre

- Glenn Henriksen: Daglig leder og styremedlem
- Helge Ellingsen: Styrets leder
- Jan Olav Fikstvedt: Styremedlem
- Ivar Isdal: Styremedlem
- Hallvard Vikeså: Styremedlem
- Stein Kjetil Holvik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Strandgate 10, 4005 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 10.08.2020
- Aksjekapital: 4 654 255 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ECIT KRR AS](https://www.norscout.com/no/company/999221394-ecit-krr-as)
- Størrelse: Nr. 1 956 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i andre selskaper og finansprodukter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret
- 25.04.2026: Aksjekapital endret
- 25.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000783202&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 23.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000757653&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000624391&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000477386&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000209645&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 25.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000209646&sokeverdi=925536326&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617749&sokeverdi=925536326&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VARHAUGS DIESEL ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/934418867-varhaugs-diesel-elektro-as) | Stavanger | - | 4,22 mill. kr | −29,3 % |
| [WASHMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/917398070-washman-as) | Stavanger | - | 2,7 mill. kr | +2,3 % |
| [HILLEVÅG KAROSSERIVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/974676583-hillevag-karosseriverksted-as) | Stavanger | - | 4,86 mill. kr | +5,0 % |
| [I JONASSEN MOTORVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/935508304-i-jonassen-motorverksted-as) | Stavanger | - | 2,54 mill. kr | +4,0 % |
| [BAXX STORBILVASK AS](https://www.norscout.com/no/company/822549942-baxx-storbilvask-as) | Stavanger | - | 5,32 mill. kr | +164,3 % |
| [DEKK-SKIFT SOMMERFELDT AS](https://www.norscout.com/no/company/912686760-dekk-skift-sommerfeldt-as) | Stavanger | - | 2,4 mill. kr | +0,5 % |
| [FORUS AUTO CARE AS](https://www.norscout.com/no/company/917802718-forus-auto-care-as) | Stavanger | - | 5,56 mill. kr | +28,3 % |
| [ÅSENSENTERET ANTIRUST AS](https://www.norscout.com/no/company/997398807-asensenteret-antirust-as) | Stavanger | - | 1,91 mill. kr | +5,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
