---
title: "NICRO AS (925546011): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NICRO AS i Siljan hadde 47 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 36 ansatte. Daglig leder er Vidar Korneliussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925546011-nicro-as"
---

# NICRO AS

Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · Siljan · Etablert 1973

- Org.nr: 925 546 011
- Telefon: 35 94 26 00
- E-post: firmapost@nicro.no
- Nettsted: [nicro.no](https://nicro.no)
- Daglig leder: Vidar Korneliussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 47 mill. kr (−2,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,08 mill. kr (Margin −4,4 %)
- Ansatte: 36

## Ansatte

- september 2025: 38
- november 2025: 35
- februar 2026: 36
- mars 2026: 37
- april 2026: 36

### Per sted

- Siljan: 36 ansatte
- Kongsvinger: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,86 (god). Ned fra 2,26 i 2024
- Soliditet: 34,7 % (god). Ned fra 41,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,5 % | 7,7 % | 0,0 % | - |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,9 % | 3,5 % | −0,2 % | −4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 20,8 % | 16,3 % | −4,6 % | −28,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,00 | 2,10 | 2,26 | 1,86 |
| Soliditet | 35,4 % | 34,3 % | 38,5 % | 41,4 % | 34,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,9 | 1,6 | 1,4 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 45 206 | 47 731 | 49 797 | 48 258 | 47 047 |
| Driftsresultat | 683 | 1 866 | 1 765 | −94 | −2 084 |
| Årsresultat | 391 | 1 287 | 1 135 | −347 | −1 883 |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,9 % | 3,5 % | −0,2 % | −4,4 % |
| Sum gjeld | 13 958 | 16 157 | 15 205 | 12 980 | 14 948 |
| Sum driftskostnader | 44 523 | - | 48 032 | 48 352 | 49 131 |
| Finansresultat | −170 | - | −300 | −334 | −329 |
| Resultat før skatt | - | 1 672 | 1 465 | −428 | −2 413 |
| Anleggsmidler | 202 | 256 | 187 | 554 | 1 668 |
| Omløpsmidler | - | 24 344 | 24 522 | 21 583 | 21 230 |
| Sum eiendeler | 21 622 | 24 600 | 24 709 | 22 137 | 22 898 |
| Egenkapital | 7 663 | 8 443 | 9 504 | 9 157 | 7 950 |
| Kortsiktig gjeld | - | 12 185 | 11 666 | 9 561 | 11 440 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 972 | 3 539 | 3 420 | - |

## Ledelse og styre

- Vidar Korneliussen: Daglig leder og styrets leder
- Halvor Sønstebø: Styremedlem
- Per Ballestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Holtesletta, 3748 Siljan
- Postadresse: Industrivegen 29, 3748 Siljan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.990 Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted
- Etablert: 30.10.1973
- Aksjekapital: 1 446 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1974
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 31 av 169 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og salg av rustfrie artikler og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 05.10.2026: Revisor endret
- 02.10.2026: Revisor endret
- 08.02.2026: Styret endret
- 15.12.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000776095&sokeverdi=925546011&spraak=nb)
- 02.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000771464&sokeverdi=925546011&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000680876&sokeverdi=925546011&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000874017&sokeverdi=925546011&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791920&sokeverdi=925546011&spraak=nb)
- 16.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000700280&sokeverdi=925546011&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FREKHAUG STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/911832100-frekhaug-stal-as) | Alver | 36 | 59,5 mill. kr | −7,7 % |
| [JEMTLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/952167340-jemtland-as) | Gjøvik | 35 | 107 mill. kr | +16,1 % |
| [MANDAL MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/964558515-mandal-maskinering-as) | Lindesnes | 37 | 77,9 mill. kr | +30,7 % |
| [RUPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/928891275-rupro-as) | Orkland | 34 | 54,5 mill. kr | +8,4 % |
| [PASSER PRODUCTS AS](https://www.norscout.com/no/company/988586447-passer-products-as) | Sandefjord | 37 | 218 mill. kr | −31,6 % |
| [NORTECH AS](https://www.norscout.com/no/company/976069269-nortech-as) | Øvre Eiker | 32 | 69,4 mill. kr | −3,4 % |
| [WEST PIPING AS](https://www.norscout.com/no/company/914725585-west-piping-as) | Austrheim | 39 | 69,3 mill. kr | +12,4 % |
| [HYDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/988009911-hydal-as) | Karmøy | 32 | 61,9 mill. kr | −2,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
