---
title: "KVESTAD MASSEMOTTAK AS (925560162): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KVESTAD MASSEMOTTAK AS i Ås hadde 9,97 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Morten Løken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925560162-kvestad-massemottak-as"
---

# KVESTAD MASSEMOTTAK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Ås

- Org.nr: 925 560 162
- Daglig leder: Morten Løken (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,97 mill. kr (+13,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,54 mill. kr (Margin 45,5 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,47 (meget god). Opp fra 3,03 i 2024
- Soliditet: 79,4 % (meget god). Opp fra 72,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 59,2 % | - |
| Driftsmargin | 80,3 % | 61,3 % | 46,3 % | 58,2 % | 45,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 76,2 % | 84,1 % | 46,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,01 | 3,03 | 3,47 |
| Soliditet | 45,1 % | 39,6 % | 66,2 % | 72,7 % | 79,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,5 | 0,5 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 840 | 5 591 | 5 219 | 8 803 | 9 968 |
| Driftsresultat | 675 | 3 425 | 2 415 | 5 122 | 4 536 |
| Årsresultat | 529 | 2 671 | 1 876 | 4 001 | 3 447 |
| Driftsmargin | 80,3 % | 61,3 % | 46,3 % | 58,2 % | 45,5 % |
| Sum gjeld | 669 | 3 390 | 2 093 | 3 045 | 2 987 |
| Sum driftskostnader | 165 | 2 166 | 2 804 | 3 681 | 5 432 |
| Finansresultat | - | 0 | −8 | 6 | −14 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 407 | 5 128 | 4 522 |
| Anleggsmidler | 195 | 1 181 | 2 134 | 2 090 | 4 163 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 056 | 9 053 | 10 369 |
| Sum eiendeler | 1 219 | 5 611 | 6 190 | 11 143 | 14 532 |
| Egenkapital | 550 | 2 221 | 4 097 | 8 098 | 11 545 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 015 | 2 986 | 2 987 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 78 | 59 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Løken: Daglig leder og styrets leder
- Pål Rønning: Styremedlem
- Ellen Marie Løken: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvestadveien 27, 1433 Ås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 03.07.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2021
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: FOLLO REGNSKAP SA
- Størrelse: Nr. 106 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av massemottak og det som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000399719&sokeverdi=925560162&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000645844&sokeverdi=925560162&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000520837&sokeverdi=925560162&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JARLE NORBYE AS](https://www.norscout.com/no/company/971193964-jarle-norbye-as) | Tromsø | - | 10 mill. kr | +19,7 % |
| [OS KNUSEVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/930785865-os-knuseverk-as) | Bjørnafjorden | - | 9,94 mill. kr | −13,3 % |
| [TRYSIL PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/995976285-trysil-pukkverk-as) | Trysil | - | 10,6 mill. kr | −10,8 % |
| [JOAR GRØDUM SANDTAK OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/989924788-joar-grodum-sandtak-og-transport-as) | Kristiansand | - | 9,87 mill. kr | −31,3 % |
| [GJØLME PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/929524330-gjolme-pukkverk-as) | Stjørdal | - | 10,6 mill. kr | −22 % |
| [SIGDALPUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/998348897-sigdalpukk-as) | Sigdal | - | 9,27 mill. kr | −5,8 % |
| [GUDBRANDSDAL PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/897378922-gudbrandsdal-pukk-as) | Ringebu | - | 10,8 mill. kr | −8,3 % |
| [HOLAUG PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/919276843-holaug-pukkverk-as) | Marker | - | 9,07 mill. kr | +21,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.06.2026.
