---
title: "PROKLÆR AS (925567027): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PROKLÆR AS i Hamarøy hadde 12,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Gediminas Paulauskas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925567027-proklaer-as"
---

# PROKLÆR AS

Detaljhandel med klær · Hamarøy · Etablert 2020

- Org.nr: 925 567 027
- Daglig leder: Gediminas Paulauskas (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,1 mill. kr (+11,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,79 mill. kr (Margin −14,8 %)
- Ansatte: 8 (Opp fra 7 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 7
- mai 2026: 9
- august 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −15,4 % i 2024
- Likviditet: 1,08 (tilfredsstillende). Opp fra 0,91 i 2024
- Soliditet: −22,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −59,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,7 % | −29,5 % | −15,4 % | −20,8 % |
| Driftsmargin | −39,5 % | −13,7 % | −29,3 % | −11,6 % | −14,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,66 | 0,91 | 1,08 |
| Soliditet | 3,1 % | −5,2 % | −47,5 % | −59,0 % | −22,6 % |
| Gjeldsgrad | 31,5 | - | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 621 | 6 489 | 8 111 | 10 887 | 12 122 |
| Driftsresultat | −1 429 | −892 | −2 378 | −1 262 | −1 794 |
| Årsresultat | −978 | −639 | −3 226 | −1 409 | −1 820 |
| Driftsmargin | −39,5 % | −13,7 % | −29,3 % | −11,6 % | −14,8 % |
| Sum gjeld | 6 480 | 8 843 | 11 365 | 13 660 | 10 232 |
| Sum driftskostnader | 5 050 | 7 381 | - | 12 149 | - |
| Finansresultat | 5 | 74 | - | −147 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −3 038 | −1 409 | −1 820 |
| Anleggsmidler | 200 | 393 | 192 | 148 | 157 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 514 | 8 444 | 8 187 |
| Sum eiendeler | 6 685 | 8 410 | 7 706 | 8 591 | 8 344 |
| Egenkapital | 205 | −433 | −3 659 | −5 068 | −1 888 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 11 365 | 9 298 | 7 571 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 4 361 | 2 661 |

## Ledelse og styre

- Gediminas Paulauskas: Daglig leder og styremedlem
- Algirdas Zilinskas: Styrets leder
- Dalius Jurksas: Styremedlem
- Aistis Jurksas: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hamarøyveien 6925, 8275 Storjorda i Tysfjorden
- Postadresse: Kongsvingervegen 37, 2040 Kløfta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 21.08.2020
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [GRATAX REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/830976752-gratax-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 338 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med arbeidsklær og verneutstyr, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 22.09.2026: Regnskapsfører endret
- 02.05.2026: Revisor endret
- 26.01.2026: Ny forretningsadresse
- 15.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 05.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000730460&sokeverdi=925567027&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227938&sokeverdi=925567027&spraak=nb)
- 26.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000030718&sokeverdi=925567027&spraak=nb)
- 18.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000888230&sokeverdi=925567027&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OPPEID HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/988631671-oppeid-handel-as) | Hamarøy | 10 | 49,2 mill. kr | +5,3 % |
| [TURBO RETAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/930780030-turbo-retail-as) | Hamarøy | 8 | 7,88 mill. kr | −2,0 % |
| [ISELIN FONNES AS](https://www.norscout.com/no/company/930676675-iselin-fonnes-as) | Hamarøy | 11 | 50 mill. kr | +4,1 % |
| [ULVSVÅG HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/919506253-ulvsvag-handel-as) | Hamarøy | 7 | 9,47 mill. kr | −1,0 % |
| [BOLIGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/957508979-boligservice-as) | Hamarøy | 17 | 22,6 mill. kr | +24,5 % |
| [POPPY'S COFFEE AS](https://www.norscout.com/no/company/837137462-poppy-s-coffee-as) | Hamarøy | 6 | - | - |
| [DALSHAMMEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/998483026-dalshammeren-as) | Hamarøy | 18 | 17,8 mill. kr | +14 % |
| [STORJORD SERVICEHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/999666728-storjord-servicehandel-as) | Hamarøy | 5 | 13 mill. kr | +21,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 06.09.2026.
