---
title: "ANTON MOTORS AS (925572926): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ANTON MOTORS AS i Våler hadde 1,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925572926-anton-motors-as"
---

# ANTON MOTORS AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Våler

- Org.nr: 925 572 926
- Styreleder: Anatolijus Mendelis

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,4 mill. kr (+3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1 793 kr (Margin 0,1 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 34,2 % i 2024
- Likviditet: 3,68 (meget god). Opp fra 2,56 i 2024
- Soliditet: 81,4 % (meget god). Opp fra 70,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 34,2 % | 0,5 % |
| Driftsmargin | −1,9 % | 9,2 % | 0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 48,4 % | 0,3 % |
| Likviditetsgrad | 2,26 | 2,56 | 3,68 |
| Soliditet | 69,3 % | 70,9 % | 81,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 126 | 1 356 | 1 401 |
| Driftsresultat | −22 | 125 | 2 |
| Årsresultat | −20 | 100 | 1 |
| Driftsmargin | −1,9 % | 9,2 % | 0,1 % |
| Sum gjeld | 92 | 127 | 71 |
| Sum driftskostnader | 1 148 | 1 231 | 1 399 |
| Finansresultat | −1 | 0 | −1 |
| Resultat før skatt | −23 | 125 | 1 |
| Anleggsmidler | 92 | 116 | 120 |
| Omløpsmidler | 208 | 318 | 259 |
| Sum eiendeler | 300 | 434 | 379 |
| Egenkapital | 208 | 308 | 308 |
| Kortsiktig gjeld | 92 | 124 | 71 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 2 | 0 |

## Ledelse og styre

- Anatolijus Mendelis: Styrets leder
- Irma Mendeliene: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Svinndalveien 119, 1593 Svinndal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 04.08.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Regnskapsfører: VARNA REGNSKAPSKONTOR SA
- Størrelse: Nr. 2 261 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon av bil og båt motorer, og alt som inngår under det. Herunder kjøp av eiendom eller annet virksomhet.

## Kunngjøringer

- 15.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000178306&sokeverdi=925572926&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØSTFOLD BIL OG BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/915152112-ostfold-bil-og-batservice-as) | Våler | - | 1,92 mill. kr | −18,3 % |
| [STENE MULTISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920441858-stene-multiservice-as) | Våler | - | 1,05 mill. kr | - |
| [MVT VÅLER AS](https://www.norscout.com/no/company/934036514-mvt-valer-as) | Våler | - | 2,58 mill. kr | - |
| [MOSS BILVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/948207559-moss-bilverksted-as) | Våler | - | 758 809 kr | - |
| [TK ØKONOMITRIMMING AS](https://www.norscout.com/no/company/913387880-tk-okonomitrimming-as) | Våler | 12 | 27,1 mill. kr | −6,6 % |
| [M ØSTLIE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/914112915-m-ostlie-eiendom-as) | Våler | - | 666 330 kr | - |
| [BRØDRENE SMEDSTUEN AS](https://www.norscout.com/no/company/865866372-brodrene-smedstuen-as) | Våler | 17 | 50,7 mill. kr | −6,1 % |
| [INNLANDET AUTOLAKK AS](https://www.norscout.com/no/company/918879609-innlandet-autolakk-as) | Våler | - | 427 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
