---
title: "LUMA HÅRSTUDIO AS (925575941): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUMA HÅRSTUDIO AS i Drangedal hadde 561 697 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lena Straume. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925575941-luma-harstudio-as"
---

# LUMA HÅRSTUDIO AS

Frisering og barbering · Drangedal

- Org.nr: 925 575 941
- Daglig leder: Lena Straume (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 561 697 kr (−0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 32 283 kr (Margin 5,7 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Opp fra 9,9 % i 2024
- Likviditet: 1,88 (god). Ned fra 1,91 i 2024
- Soliditet: 46,9 % (meget god). Opp fra 33,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,5 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,6 % | 38,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,14 | 1,91 | 1,88 |
| Soliditet | 24,4 % | 33,2 % | 46,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 2,0 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 556 | 563 | 562 |
| Driftsresultat | −6 | 20 | 32 |
| Årsresultat | −12 | 15 | 31 |
| Driftsmargin | −1,2 % | 3,5 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 155 | 132 | 109 |
| Sum driftskostnader | 562 | 543 | 529 |
| Finansresultat | −6 | −5 | −2 |
| Resultat før skatt | −12 | 15 | 31 |
| Anleggsmidler | 1 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 204 | 197 | 205 |
| Sum eiendeler | 205 | 197 | 205 |
| Egenkapital | 50 | 65 | 96 |
| Kortsiktig gjeld | 95 | 103 | 109 |
| Langsiktig gjeld | 60 | 28 | - |

## Ledelse og styre

- Lena Straume: Daglig leder og styremedlem
- Jostein Straume: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rekvikåsen 4, 3750 Drangedal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.210 Frisering og barbering
- Etablert: 22.08.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 2 440 av 2 780 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Frisørvirksomhet og det som naturlig hører til under dette.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 18.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000273697&sokeverdi=925575941&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DRANGEDAL VASKERI OG RENHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/998020190-drangedal-vaskeri-og-renhold-as) | Drangedal | 6 | 2,26 mill. kr | +110,4 % |
| [STEMSLUGGEN FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/923034226-stemsluggen-frisor-as) | Hustadvika | - | 563 494 kr | - |
| [VÅGEN FRISØR-ANN KRISTIN AS](https://www.norscout.com/no/company/930345725-vagen-frisor-ann-kristin-as) | Strand | - | 560 218 kr | - |
| [HÅRFAGRE AS](https://www.norscout.com/no/company/992288574-harfagre-as) | Frøya | - | 565 561 kr | - |
| [SALONG VESTSIO AS](https://www.norscout.com/no/company/918264655-salong-vestsio-as) | Øygarden | - | 556 151 kr | - |
| [ALINA LUNA AS](https://www.norscout.com/no/company/934861183-alina-luna-as) | Oslo | - | 566 184 kr | - |
| [ALZOBAIDI AS](https://www.norscout.com/no/company/926775871-alzobaidi-as) | Sveio | - | 554 672 kr | - |
| [SALONG N AS](https://www.norscout.com/no/company/919829966-salong-n-as) | Fredrikstad | - | 567 068 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.05.2026.
