---
title: "VENTURIS AS (925629499): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VENTURIS AS i Øvre Eiker hadde 2,26 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Roy Edvard Ellingsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925629499-venturis-as"
---

# VENTURIS AS

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer · Øvre Eiker

- Org.nr: 925 629 499
- Daglig leder: Roy Edvard Ellingsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,26 mill. kr (−5,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 42 307 kr (Margin 1,9 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 31,8 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Ned fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 25,1 % (god). Ned fra 28,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | −25,3 % | 31,8 % | 6,5 % |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,0 % | −6,7 % | 6,9 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −178,0 % | 194,1 % | 21,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,02 | 1,40 | 1,34 |
| Soliditet | 30,1 % | 27,7 % | 1,5 % | 28,1 % | 25,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,6 | 65,1 | 2,6 | 3,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 039 | 1 875 | 1 738 | 2 397 | 2 260 |
| Driftsresultat | 31 | 38 | −117 | 166 | 42 |
| Årsresultat | 23 | 29 | −117 | 151 | 29 |
| Driftsmargin | 1,5 % | 2,0 % | −6,7 % | 6,9 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 291 | 324 | 471 | 406 | 559 |
| Sum driftskostnader | 2 009 | 1 837 | 1 855 | 2 232 | 2 218 |
| Finansresultat | −1 | 0 | 0 | −5 | −5 |
| Resultat før skatt | - | - | −117 | 161 | 38 |
| Anleggsmidler | 9 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 479 | 564 | 746 |
| Sum eiendeler | 417 | 449 | 479 | 564 | 746 |
| Egenkapital | 125 | 124 | 7 | 158 | 187 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 469 | 403 | 556 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 | 3 | 3 |

## Ledelse og styre

- Roy Edvard Ellingsen: Daglig leder og styrets leder
- Ine Merete Sande: Styremedlem
- Carsten Stryhn: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Finneveien 10, 3300 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av IT-systemer
- Etablert: 28.08.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Størrelse: Nr. 1 793 av 4 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rådgivning, konsulentvirksomhet, planlegging, implementering og vedlikehold av IT-løsninger samt annen virksomhet som har sammenheng med dette. Virksomheten kan drives av selskapet selv, av datterselskaper eller gjennom deltakelse i andre selskaper eller i samarbeid med andre.

## Kunngjøringer

- 11.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000740800&sokeverdi=925629499&spraak=nb)
- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000593743&sokeverdi=925629499&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635979&sokeverdi=925629499&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ITASSIST CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/952264273-itassist-consulting-as) | Øvre Eiker | - | 2,77 mill. kr | +45,2 % |
| [AXUM SOFTWARE AS](https://www.norscout.com/no/company/995464101-axum-software-as) | Øvre Eiker | - | 991 100 kr | −23,8 % |
| [ET WORKS AS](https://www.norscout.com/no/company/812355252-et-works-as) | Øvre Eiker | 8 | 35,2 mill. kr | −30,9 % |
| [BENTEO AS](https://www.norscout.com/no/company/935562759-benteo-as) | Øvre Eiker | - | 421 875 kr | - |
| [FINEXA IT SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/929574265-finexa-it-solutions-as) | Øvre Eiker | 34 | 109 mill. kr | +8,8 % |
| [BITFLOW SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/918457704-bitflow-solutions-as) | Øvre Eiker | - | 302 686 kr | −84,6 % |
| [MOBCAST AS](https://www.norscout.com/no/company/881883422-mobcast-as) | Øvre Eiker | - | 52 000 kr | - |
| [EIKER IT AS](https://www.norscout.com/no/company/986695907-eiker-it-as) | Øvre Eiker | - | 40 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
