---
title: "TEGA GROUP AS (925676608): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TEGA GROUP AS i Sola hadde 8,33 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Petter Songe-Møller. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925676608-tega-group-as"
---

# TEGA GROUP AS

Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Sola

- Org.nr: 925 676 608
- Telefon: 51 29 01 41
- E-post: support@tega.no
- Nettsted: [tega.no](https://tega.no)
- Daglig leder: Petter Songe-Møller (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,33 mill. kr (+68,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,63 mill. kr (Margin 31,6 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 60,2 % (meget god). Opp fra −10,0 % i 2024
- Likviditet: 2,08 (meget god). Opp fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 27,3 % (god). Opp fra −16,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 5,1 % | −10,0 % | 60,2 % |
| Driftsmargin | −0,6 % | 1,1 % | 3,2 % | −7,1 % | 31,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −68,4 % | - | 429,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,20 | 1,85 | 2,08 |
| Soliditet | −1,7 % | 6,5 % | 3,1 % | −16,7 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | - | 14,3 | 31,2 | - | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 931 | 21 474 | 4 884 | 4 936 | 8 329 |
| Driftsresultat | −42 | 230 | 157 | −352 | 2 632 |
| Årsresultat | −178 | −173 | −112 | −599 | 2 100 |
| Driftsmargin | −0,6 % | 1,1 % | 3,2 % | −7,1 % | 31,6 % |
| Sum gjeld | 6 578 | 3 140 | 3 361 | 3 427 | 4 285 |
| Sum driftskostnader | 6 974 | 21 244 | 4 727 | 5 288 | 5 698 |
| Finansresultat | −135 | −403 | −269 | −247 | −230 |
| Resultat før skatt | - | - | −112 | −599 | 2 402 |
| Anleggsmidler | 82 | 120 | 59 | 211 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 409 | 2 725 | 5 893 |
| Sum eiendeler | 6 470 | 3 359 | 3 468 | 2 936 | 5 894 |
| Egenkapital | −108 | 219 | 108 | −491 | 1 609 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 067 | 1 470 | 2 833 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 294 | 1 957 | 1 452 |

## Ledelse og styre

- Petter Songe-Møller: Daglig leder og styrets leder
- Arild Ferkingstad: Styremedlem
- Ørjan Kjærstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Energivegen 20, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer
- Etablert: 27.08.2020
- Tidligere navn: MOLLER AS (2020 til 2021)
- Aksjekapital: 530 100 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Regnskapsfører: [RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/930047198-respirare-accounting-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 253 av 506 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og engroshandel av/med personlig verneutstyr og industrielle forbruksvarer, samt delta i annen virksomhet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 29.04.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 17.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000749254&sokeverdi=925676608&spraak=nb)
- 29.04.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000219503&sokeverdi=925676608&spraak=nb)
- 19.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000126135&sokeverdi=925676608&spraak=nb)
- 27.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000762460&sokeverdi=925676608&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000654654&sokeverdi=925676608&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKOPF MEDICAL AS](https://www.norscout.com/no/company/925018112-steinkopf-medical-as) | Sola | - | 9 824 kr | - |
| [JT SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/928616851-jt-supply-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [VVS MATERIELL AS](https://www.norscout.com/no/company/987029765-vvs-materiell-as) | Sola | - | 8,34 mill. kr | +19,6 % |
| [HUBRO GLASS OG ALUMINIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/921075928-hubro-glass-og-aluminium-as) | Sola | - | 8,17 mill. kr | +66 % |
| [FIT4ALL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923812687-fit4all-norge-as) | Sola | - | 8,58 mill. kr | +91,9 % |
| [COSONO AS](https://www.norscout.com/no/company/916290608-cosono-as) | Sola | - | 6,82 mill. kr | - |
| [PRAELIA AS](https://www.norscout.com/no/company/821205522-praelia-as) | Sola | - | 9,69 mill. kr | +483,6 % |
| [HATEX AS](https://www.norscout.com/no/company/942443455-hatex-as) | Sola | - | 6,75 mill. kr | +46,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
