---
title: "VESTNES RENOVASJON AS (925696579): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VESTNES RENOVASJON AS i Vestnes hadde 55,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Ole Andreas Holm. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925696579-vestnes-renovasjon-as"
---

# VESTNES RENOVASJON AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Vestnes · Etablert 2020

- Org.nr: 925 696 579
- Daglig leder: Ole Andreas Holm

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 55,7 mill. kr (+22 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 21,8 mill. kr (Margin 39,1 %)
- Ansatte: 20 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- november 2025: 20
- januar 2026: 17
- februar 2026: 19
- mai 2026: 21
- juni 2026: 20
- august 2026: 21
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,3 % (meget god). Opp fra 20,6 % i 2024
- Likviditet: 0,70 (svak). Ned fra 0,97 i 2024
- Soliditet: 39,1 % (god). Ned fra 42,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,3 % | 18,6 % | 20,6 % | 25,3 % |
| Driftsmargin | 34,7 % | 37,9 % | 31,1 % | 32,7 % | 39,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 57,2 % | 42,4 % | 45,6 % | 58,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,17 | 1,16 | 0,97 | 0,70 |
| Soliditet | 42,6 % | 38,1 % | 39,2 % | 42,3 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,6 | 1,6 | 1,4 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 33 663 | 40 229 | 41 533 | 45 630 | 55 691 |
| Driftsresultat | 11 691 | 15 231 | 12 936 | 14 931 | 21 771 |
| Årsresultat | 8 689 | 11 371 | 9 159 | 10 843 | 16 011 |
| Driftsmargin | 34,7 % | 37,9 % | 31,1 % | 32,7 % | 39,1 % |
| Sum gjeld | 32 790 | 43 302 | 44 772 | 43 813 | 59 434 |
| Sum driftskostnader | 21 972 | - | 28 597 | 30 699 | 33 920 |
| Finansresultat | −526 | - | −1 177 | −1 014 | −1 236 |
| Resultat før skatt | - | 14 590 | 11 759 | 13 917 | 20 535 |
| Anleggsmidler | 45 386 | 48 810 | 56 670 | 60 228 | 80 916 |
| Omløpsmidler | - | 21 165 | 16 935 | 15 760 | 16 703 |
| Sum eiendeler | 57 092 | 69 975 | 73 605 | 75 988 | 97 619 |
| Egenkapital | 24 302 | 26 673 | 28 832 | 32 175 | 38 186 |
| Kortsiktig gjeld | - | 18 087 | 14 618 | 16 326 | 24 011 |
| Langsiktig gjeld | - | 25 215 | 30 155 | 27 487 | 35 423 |

## Ledelse og styre

- Ole Andreas Holm: Daglig leder
- Odd Are Austrheim: Styrets leder
- Rune Larsen: Styremedlem
- Randi Warland: Styremedlem
- Bjørn Rabo: Varamedlem
- Vidar Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øveråsvegen 176, 6390 Vestnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 28.08.2020
- Tidligere navn: VESTNES RENOVASJON DRIFT AS (2020)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 57 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å være et privat renovasjonsselskap som skal drive avfallsplass i Øveråslia, herunder industrivirksomhet i form av produksjon av biobrensel.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000261497&sokeverdi=925696579&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000520889&sokeverdi=925696579&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RENO-VEST BEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/984175493-reno-vest-bedrift-as) | Sortland | 20 | 86 mill. kr | +9,3 % |
| [AVFALL SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/986296042-avfall-sor-as) | Kristiansand | 20 | 32,2 mill. kr | +36,4 % |
| [RETURA ØSTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/888386882-retura-ostfold-as) | Indre Østfold | 20 | 91 mill. kr | −12,9 % |
| [RETURA SØRE SUNNMØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/987578602-retura-sore-sunnmore-as) | Ørsta | 19 | 38,7 mill. kr | −6,6 % |
| [RETURA IR AS](https://www.norscout.com/no/company/985711267-retura-ir-as) | Levanger | 22 | 86,6 mill. kr | −5,5 % |
| [RIR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/919546018-rir-transport-as) | Molde | 19 | 28,1 mill. kr | +2,9 % |
| [HUMLEKJÆR OG ØDEGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/944446400-humlekjaer-og-odegaard-as) | Fredrikstad | 22 | 110 mill. kr | −6,0 % |
| [RETT MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/832613282-rett-miljo-as) | Oslo | 18 | 58,5 mill. kr | +41,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
