---
title: "IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS (925714801): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS i Stavanger hadde 11,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kjell Gunnar Gundersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925714801-ifocus-oyeklinikk-stavanger-as"
---

# IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Stavanger

Eid 90 % av [VISMED HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999229964-vismed-holding-as)

- Org.nr: 925 714 801
- Nettsted: [ifocusstavanger.no](https://ifocusstavanger.no)
- Daglig leder: Kjell Gunnar Gundersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,9 mill. kr (+15,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 830 460 kr (Margin 7,0 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,6 % (meget god). Opp fra 9,7 % i 2024
- Likviditet: 0,89 (svak). Opp fra 0,21 i 2024
- Soliditet: 44,8 % (meget god). Opp fra 33,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −65,3 % | 9,7 % | 26,6 % |
| Driftsmargin | - | - | −24,8 % | 2,8 % | 7,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −150,4 % | 29,8 % | 62,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,33 | 0,21 | 0,89 |
| Soliditet | 26,1 % | 88,4 % | 22,2 % | 33,9 % | 44,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 0,1 | 3,5 | 1,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 6 587 | 10 296 | 11 896 |
| Driftsresultat | −61 | −43 | −1 636 | 291 | 830 |
| Årsresultat | −48 | −32 | −1 323 | 191 | 606 |
| Driftsmargin | - | - | −24,8 % | 2,8 % | 7,0 % |
| Sum gjeld | 63 | 201 | 2 551 | 1 791 | 1 952 |
| Sum driftskostnader | 61 | 43 | 8 223 | 10 006 | 11 066 |
| Finansresultat | - | - | −62 | −45 | −54 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 698 | 245 | 777 |
| Anleggsmidler | 0 | 635 | 2 429 | 2 438 | 2 139 |
| Omløpsmidler | - | - | 850 | 272 | 1 400 |
| Sum eiendeler | 85 | 1 730 | 3 279 | 2 710 | 3 539 |
| Egenkapital | 22 | 1 529 | 728 | 919 | 1 586 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 551 | 1 289 | 1 576 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 502 | - |

## Konsern

4 selskaper.

- [VISMED HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999229964-vismed-holding-as) (Morselskap)
  - [HOLMEN GAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/934923944-holmen-gaard-as)
  - IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS (Denne bedriften)
  - [VESTRE ODDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934923804-vestre-odden-as)

## Ledelse og styre

- Kjell Gunnar Gundersen: Daglig leder og styrets leder
- Morten Gundersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verksgata 2, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 10.09.2020
- Tidligere navn: IFOCUS ØYEKLINIKK GARDERMOEN AS (2020 til 2021)
- Aksjekapital: 1 530 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 20.06.2023
- Revisor: [TSREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/813855372-tsrevisjon-as)
- Størrelse: Nr. 87 av 986 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Legevirksomhet og annen tjenesteytende virksomhet og handel, samt erverve og drive eiendommer, samt hva herved står i forbindelse, herunder å delta i andre foretagender som driver tilsvarende virksomhet.

## Siste endringer

- 18.06.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000397352&sokeverdi=925714801&spraak=nb)
- 05.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000045078&sokeverdi=925714801&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HUDLEGE SHEILA FEVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/929336399-hudlege-sheila-fevang-as) | Stavanger | 5 | 6,47 mill. kr | +1,4 % |
| [HJERTESPESIALIST ERLEND G SINGSAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/926681001-hjertespesialist-erlend-g-singsaas-as) | Stavanger | - | 11,6 mill. kr | +15,9 % |
| [KATLE ØRE-NESE-HALS AS](https://www.norscout.com/no/company/926490796-katle-ore-nese-hals-as) | Stavanger | 5 | 9,11 mill. kr | −14,4 % |
| [HUDLEGE FREDDY HESTHOLM AS](https://www.norscout.com/no/company/997863542-hudlege-freddy-hestholm-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +7,1 % |
| [STAVANGER PLASTIKKIRURGI AS](https://www.norscout.com/no/company/894191082-stavanger-plastikkirurgi-as) | Stavanger | 6 | 7,57 mill. kr | −4,5 % |
| [PÅL BJERGA ØYELEGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913685407-pal-bjerga-oyelege-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +10,6 % |
| [FAST TRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/986439560-fast-track-as) | Stavanger | 6 | 7,65 mill. kr | −5,7 % |
| [HINNAKLINIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996401359-hinnaklinikken-as) | Stavanger | - | 9,6 mill. kr | +32,7 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
