---
title: "FORTEM GRUPPEN AS (925719331): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FORTEM GRUPPEN AS i Melhus hadde 1,12 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lars Andre Solberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925719331-fortem-gruppen-as"
---

# FORTEM GRUPPEN AS

Drift av idrettsanlegg · Melhus

- Org.nr: 925 719 331
- Daglig leder: Lars Andre Solberg (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,12 mill. kr
- Driftsresultat 2025: −84 000 kr (Margin −7,5 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,3 % (svak). Opp fra −1,0 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Ned fra 1,14 i 2024
- Soliditet: 11,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 40,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 26,7 % | 7,3 % | −1,0 % | 3,3 % |
| Driftsmargin | - | - | - | - | −7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,9 % | 7,6 % | −13,6 % | −14,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,14 | 1,09 | 1,35 | 1,14 | 0,88 |
| Soliditet | 84,5 % | 93,6 % | 43,7 % | 40,4 % | 11,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,1 | 1,3 | 1,5 | 7,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 124 |
| Driftsresultat | −11 | −30 | −36 | −48 | −84 |
| Årsresultat | 89 | 591 | 164 | −270 | −246 |
| Driftsmargin | - | - | - | - | −7,5 % |
| Sum gjeld | 323 | 151 | 2 725 | 2 715 | 12 118 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 48 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −222 | - |
| Resultat før skatt | 89 | 591 | 164 | −270 | −246 |
| Anleggsmidler | 2 035 | 2 185 | 4 535 | 4 535 | 13 061 |
| Omløpsmidler | 45 | 164 | 303 | 22 | 655 |
| Sum eiendeler | 2 080 | 2 349 | 4 838 | 4 557 | 13 715 |
| Egenkapital | 1 758 | 2 198 | 2 113 | 1 843 | 1 597 |
| Kortsiktig gjeld | 323 | 151 | 225 | 20 | 741 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 500 | 2 695 | 11 377 |

## Ledelse og styre

- Lars Andre Solberg: Daglig leder og styrets leder
- Jannicke Jameson: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Åsvegen 557, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 04.09.2020
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.07.2025
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 354 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og andeler i andre selskaper og sammenslutninger, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 30.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000824724&sokeverdi=925719331&spraak=nb)
- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000668415&sokeverdi=925719331&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587259&sokeverdi=925719331&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TEBE SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988131709-tebe-sport-as) | Melhus | 11 | 40,7 mill. kr | +60,8 % |
| [GAULDAL ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/998656923-gauldal-arena-as) | Melhus | - | 837 000 kr | −17,8 % |
| [MAXFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/997993462-maxform-as) | Melhus | - | 2,31 mill. kr | +19,5 % |
| [VLW RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/922257833-vlw-racing-as) | Melhus | - | 2,34 mill. kr | +42 % |
| [VMM AS](https://www.norscout.com/no/company/934564472-vmm-as) | Melhus | - | 324 000 kr | - |
| [STALL ØYSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/971193867-stall-oysand-as) | Melhus | - | 2,59 mill. kr | −8,6 % |
| [RINGEN MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/931698230-ringen-motorsport-as) | Melhus | - | 32 000 kr | - |
| [N. MUNKHAUGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815783352-n-munkhaugen-holding-as) | Melhus | - | 7,08 mill. kr | +18,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.08.2026.
