---
title: "IDÉ GROUP AS (925791229): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IDÉ GROUP AS i Frogn hadde 756 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Inge Leirvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925791229-ide-group-as"
---

# IDÉ GROUP AS

Uspesifisert engroshandel · Frogn · Etablert 2020

- Org.nr: 925 791 229
- Daglig leder: Inge Leirvik

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 756 mill. kr (+10 279,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29 mill. kr (Margin 3,8 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 748 mill. kr (+5,0 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,2 % (meget god). Ned fra 69,9 % i 2024
- Likviditet: 1,83 (god). Ned fra 5,51 i 2024
- Soliditet: 50,2 % (meget god). Ned fra 80,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,8 % | - | 69,9 % | 22,2 % |
| Driftsmargin | - | 52,5 % | - | 62,8 % | 3,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 102,8 % | 38,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 5,51 | 1,83 |
| Soliditet | 40,2 % | 29,4 % | 35,7 % | 80,5 % | 50,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 2,4 | 1,8 | 0,2 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 860 | 6 569 | 7 474 | 7 279 | 755 543 |
| Driftsresultat | - | 3 446 | - | 4 573 | 28 980 |
| Årsresultat | 29 780 | −2 147 | 6 425 | 55 259 | 78 881 |
| Driftsmargin | - | 52,5 % | - | 62,8 % | 3,8 % |
| Sum gjeld | 34 275 | 50 162 | 76 404 | 20 035 | 365 694 |
| Sum driftskostnader | 5 251 | 3 123 | 5 028 | 2 706 | 726 563 |
| Finansresultat | 25 690 | −4 913 | 2 873 | 51 874 | 58 314 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 56 448 | 87 294 |
| Anleggsmidler | 30 386 | 38 255 | 43 953 | 71 337 | 220 587 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 31 231 | 517 253 |
| Sum eiendeler | 57 271 | 71 011 | 76 404 | 102 567 | 737 840 |
| Egenkapital | 22 996 | 20 849 | 27 274 | 82 533 | 370 247 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 665 | 282 847 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 14 369 | 82 848 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 738 613 | 712 513 | 748 009 |
| Driftsresultat | 36 529 | 30 803 | 31 341 |
| Årsresultat | 26 764 | 19 884 | 24 344 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 4,3 % | 4,2 % |
| Sum gjeld | 211 913 | 203 345 | 322 988 |
| Sum driftskostnader | 702 084 | 681 710 | 716 669 |
| Finansresultat | 612 | −980 | 1 458 |
| Resultat før skatt | 37 142 | 29 823 | 32 798 |
| Anleggsmidler | 59 943 | 53 393 | 75 099 |
| Omløpsmidler | 347 151 | 368 095 | 484 274 |
| Sum eiendeler | 407 094 | 421 488 | 559 373 |
| Egenkapital | 195 180 | 218 143 | 236 385 |
| Kortsiktig gjeld | 195 812 | 188 246 | 247 263 |
| Langsiktig gjeld | 16 101 | 15 099 | 75 725 |

## Ledelse og styre

- Inge Leirvik: Daglig leder
- Jon Lasse Lauritzen: Styrets leder
- Kirsten Lauritzen: Styremedlem
- Lise Lauritzen: Styremedlem
- Nina Lauritzen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dyrløkkeveien 19, 1448 Drøbak
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.900 Uspesifisert engroshandel
- Etablert: 02.10.2020
- Tidligere navn: LAURITZEN HOLDING AS (2021 til 2024); LAURITZEN HOLDING 1 AS (2020 til 2021); ALFANOR 20104 AS (2020)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 596 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eierskap i, og styring av hel- og deleide datterselskap, å utvikle og selge prod. og tjenester. Denne aktiviteten vil også kunne omfatte handel, agenturvirksomhet, kjøp av aksjer og andeler i andre foretak, samt alt som er forbundet dermed.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000616493&sokeverdi=925791229&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IDE HOUSE OF BRANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/942425945-ide-house-of-brands-as) | Frogn | 133 | 477 mill. kr | +5,1 % |
| [RAVSTEDHUS - EDELTEK AS](https://www.norscout.com/no/company/985134774-ravstedhus-edeltek-as) | Frogn | - | 10,8 mill. kr | +4,7 % |
| [UNOFLOW AS](https://www.norscout.com/no/company/856140202-unoflow-as) | Frogn | - | 6,99 mill. kr | +2,5 % |
| [ALBION HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927377268-albion-holding-as) | Frogn | - | 1,23 mill. kr | +4,0 % |
| [MILJØHAVN AS](https://www.norscout.com/no/company/922920125-miljohavn-as) | Frogn | - | 582 183 kr | - |
| [ENATE AS](https://www.norscout.com/no/company/912479889-enate-as) | Frogn | - | 0 kr | - |
| [IDÉ PRODUCT MEDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/936393586-ide-product-media-as) | Frogn | - | - | - |
| [S T DAHL AS](https://www.norscout.com/no/company/979226853-s-t-dahl-as) | Frogn | 5 | 11,4 mill. kr | +33,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
