---
title: "JMS RAIL AS (925794090): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JMS RAIL AS i Nes hadde 859 379 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jan Mikael Skoog. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925794090-jms-rail-as"
---

# JMS RAIL AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Nes

- Org.nr: 925 794 090
- Daglig leder: Jan Mikael Skoog (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 859 379 kr (−7,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 286 128 kr (Margin 33,3 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,38 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,19 i 2024
- Soliditet: 11,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 28,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,9 % | - |
| Driftsmargin | 22,2 % | 19,9 % | 33,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 154,2 % | 88,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,11 | 1,19 | 0,38 |
| Soliditet | 23,1 % | 28,8 % | 11,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 2,5 | 7,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 920 | 934 | 859 |
| Driftsresultat | 204 | 185 | 286 |
| Årsresultat | 85 | 528 | 181 |
| Driftsmargin | 22,2 % | 19,9 % | 33,3 % |
| Sum gjeld | 1 064 | 985 | 973 |
| Sum driftskostnader | 716 | 748 | 573 |
| Finansresultat | −96 | 368 | −54 |
| Resultat før skatt | 108 | 554 | 232 |
| Anleggsmidler | 1 223 | 1 059 | 895 |
| Omløpsmidler | 161 | 323 | 207 |
| Sum eiendeler | 1 385 | 1 382 | 1 102 |
| Egenkapital | 321 | 397 | 129 |
| Kortsiktig gjeld | 146 | 272 | 540 |
| Langsiktig gjeld | 918 | 712 | 433 |

## Ledelse og styre

- Jan Mikael Skoog: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Jan Mikael Skoog, Vekta 3, 2165 Hvam
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 24.09.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 3 400 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Jernbanerelaterte arbeider, sikkerhetstjeneste, utleie av maskinførere og fiberoperatører.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000511236&sokeverdi=925794090&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000539573&sokeverdi=925794090&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KULDE OG ENERGITEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/984198973-kulde-og-energiteknikk-as) | Nes | - | 2,18 mill. kr | −46,7 % |
| [DSE AS](https://www.norscout.com/no/company/931607324-dse-as) | Nes | - | 661 671 kr | −50,9 % |
| [JMCONSULTING-ROCK ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/919813717-jmconsulting-rock-engineering-as) | Nes | - | 2,97 mill. kr | +12,3 % |
| [FOODSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921787340-foodservice-as) | Nes | - | 357 252 kr | - |
| [BEST SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/934262379-best-solutions-as) | Nes | - | 3,67 mill. kr | −18,4 % |
| [TLG RÅDGIVNING & INSPEKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935883547-tlg-radgivning-inspeksjon-as) | Nes | - | 346 059 kr | - |
| [RTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/934921534-rtservice-as) | Nes | - | 6,67 mill. kr | - |
| [SUND ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/925536342-sund-engineering-as) | Nes | - | 187 029 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 08.07.2026.
