---
title: "BALLO AS (925795003): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BALLO AS i Sør-Varanger hadde 1,02 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jon-Even Ballo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925795003-ballo-as"
---

# BALLO AS

Dyrking av ettårige vekster ellers · Sør-Varanger

- Org.nr: 925 795 003
- Daglig leder: Jon-Even Ballo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,02 mill. kr (+34,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 20 276 kr (Margin 2,0 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,0 % (svak). Ned fra 61,3 % i 2024
- Likviditet: 1,21 (tilfredsstillende). Ned fra 1,29 i 2024
- Soliditet: 51,7 % (meget god). Opp fra 51,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 61,3 % | 3,0 % |
| Driftsmargin | −316,7 % | 40,0 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 120,5 % | 5,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,26 | 1,29 | 1,21 |
| Soliditet | 49,0 % | 51,6 % | 51,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 71 | 756 | 1 019 |
| Driftsresultat | −224 | 302 | 20 |
| Årsresultat | −205 | 231 | 50 |
| Driftsmargin | −316,7 % | 40 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 143 | 346 | 390 |
| Sum driftskostnader | 295 | 454 | 999 |
| Finansresultat | 2 | 3 | 1 |
| Resultat før skatt | −222 | 305 | 22 |
| Anleggsmidler | 243 | 321 | 337 |
| Omløpsmidler | 37 | 394 | 472 |
| Sum eiendeler | 280 | 715 | 809 |
| Egenkapital | 137 | 369 | 419 |
| Kortsiktig gjeld | 143 | 305 | 389 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 41 | 1 |

## Ledelse og styre

- Jon-Even Ballo: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Egne Hjems vei 34A, 9910 Bjørnevatn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.190 Dyrking av ettårige vekster ellers
- Etablert: 09.09.2020
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Størrelse: Nr. 132 av 195 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av produkter og tjenester innenfor, men ikke begrenset til fiskeri, sjøtjenester, dykking, utleie av utstyr, våpen og ammunisjon, Rov

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000447349&sokeverdi=925795003&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563336&sokeverdi=925795003&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ANTONS HAGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/980899993-antons-hagesenter-as) | Sør-Varanger | 21 | 16,4 mill. kr | −3,6 % |
| [STALL HUNDREMETERSKOGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917472068-stall-hundremeterskogen-as) | Sør-Varanger | - | 162 364 kr | - |
| [VUOPAJA AS](https://www.norscout.com/no/company/921056974-vuopaja-as) | Sør-Varanger | - | 26 000 kr | - |
| [EINEVOLL HAGEBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/919277734-einevoll-hagebruk-as) | Nordreisa | - | 1,03 mill. kr | +2,5 % |
| [STRAND GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/988341398-strand-gartneri-as) | Sandefjord | - | 1,01 mill. kr | −14,5 % |
| [BYRKJELAND DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/831180692-byrkjeland-drift-as) | Vindafjord | - | 1,11 mill. kr | +6,7 % |
| [LEIF HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988967009-leif-holding-as) | Trondheim | - | 1 mill. kr | −33,3 % |
| [HESTETUN GARTNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/913872568-hestetun-gartneri-as) | Årdal | - | 1,23 mill. kr | −14,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
