---
title: "VESTRE PRODUKSJON AS (925796794): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VESTRE PRODUKSJON AS i Eidskog hadde 288 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 61 ansatte. Daglig leder er Bjørn Cato Fjellstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925796794-vestre-produksjon-as"
---

# VESTRE PRODUKSJON AS

Produksjon av møbler · Eidskog · Etablert 2020

- Org.nr: 925 796 794
- Nettsted: [vestre.com](https://vestre.com)
- Daglig leder: Bjørn Cato Fjellstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 288 mill. kr (+6,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25 mill. kr (Margin 8,7 %)
- Ansatte: 61 (Opp fra 45 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 59
- oktober 2025: 60
- november 2025: 59
- desember 2025: 45
- januar 2026: 44
- februar 2026: 42
- april 2026: 44
- mai 2026: 47
- juni 2026: 52
- juli 2026: 57
- september 2026: 58
- oktober 2026: 61

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,4 % (meget god). Opp fra 30,5 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Ned fra 1,33 i 2024
- Soliditet: 14,6 % (tilfredsstillende). Ned fra 19,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −20,0 % | 37,9 % | 30,5 % | 39,4 % |
| Driftsmargin | - | −13,7 % | 15,0 % | 8,3 % | 8,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 112,5 % | −4,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,36 | 0,67 | 1,02 | 1,33 | 0,84 |
| Soliditet | - | - | 9,0 % | 19,4 % | 14,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 10,1 | 4,1 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 161 988 | 273 182 | 269 135 | 287 600 |
| Driftsresultat | −3 808 | −22 253 | 40 842 | 22 208 | 25 003 |
| Årsresultat | −2 859 | −21 463 | 28 426 | 16 122 | −546 |
| Driftsmargin | - | −13,7 % | 15 % | 8,3 % | 8,7 % |
| Sum gjeld | 82 649 | 140 839 | 136 108 | 88 007 | 71 074 |
| Sum driftskostnader | - | - | 232 341 | 246 927 | 262 597 |
| Finansresultat | - | - | −3 252 | −2 684 | −25 697 |
| Resultat før skatt | −3 666 | −27 509 | 37 590 | 19 524 | −694 |
| Anleggsmidler | 67 929 | 64 050 | 58 509 | 54 421 | 50 492 |
| Omløpsmidler | 14 775 | 67 170 | 91 080 | 54 799 | 32 750 |
| Sum eiendeler | 82 703 | 131 220 | 149 590 | 109 220 | 83 242 |
| Egenkapital | - | - | 13 482 | 21 213 | 12 167 |
| Kortsiktig gjeld | 40 947 | 100 733 | 89 480 | 41 292 | 39 055 |
| Langsiktig gjeld | 41 702 | 40 106 | 46 628 | 46 715 | 32 019 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Cato Fjellstad: Daglig leder
- Kristoffer Vestre: Styrets leder
- Roger Vodal: Styremedlem
- Elisabeth Vestre: Styremedlem
- Sylvia Kristin Brustad: Styremedlem
- Marianne Jacobsen: Styremedlem
- Karl Høie: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gaustadvegen 140, 2240 Magnor
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 31.000 Produksjon av møbler
- Etablert: 24.09.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2020
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 409 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og videresalg av møbler.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601309&sokeverdi=925796794&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563337&sokeverdi=925796794&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RF TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/926867091-rf-tre-as) | Eidskog | 6 | 6,37 mill. kr | +28,1 % |
| [ILAG SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/968114530-ilag-snekkeri-as) | Eidskog | - | 443 901 kr | - |
| [TREKLANG AS](https://www.norscout.com/no/company/997163664-treklang-as) | Eidskog | - | 30 819 kr | - |
| [EKORNES BEDS AS](https://www.norscout.com/no/company/950509910-ekornes-beds-as) | Lillestrøm | 63 | 266 mill. kr | +8,0 % |
| [HUSEBY AS](https://www.norscout.com/no/company/986432493-huseby-as) | Tønsberg | 61 | 119 mill. kr | +7,5 % |
| [TREPROSJEKT AS](https://www.norscout.com/no/company/926569791-treprosjekt-as) | Klepp | 69 | 148 mill. kr | +14,4 % |
| [FORA FORM AS](https://www.norscout.com/no/company/986581421-fora-form-as) | Ørsta | 54 | 201 mill. kr | +37,5 % |
| [SANDELLA FABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/984197446-sandella-fabrikken-as) | Sykkylven | 70 | 88,4 mill. kr | −1,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
