---
title: "KLOSTER LAKS AS (925810002): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KLOSTER LAKS AS i Kvinnherad hadde 6,46 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925810002-kloster-laks-as"
---

# KLOSTER LAKS AS

Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Kvinnherad

- Org.nr: 925 810 002
- Styreleder: Rune Eide

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,46 mill. kr (+154,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,22 mill. kr (Margin 18,8 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 83,5 % (meget god). Opp fra 31,6 % i 2024
- Likviditet: 0,93 (svak). Ned fra 1,08 i 2024
- Soliditet: 12,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 65,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 23,2 % | 31,6 % | 83,5 % |
| Driftsmargin | 16,1 % | −0,7 % | 6,1 % | 8,0 % | 18,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 64,6 % | 63,7 % | 335,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,99 | 1,08 | 0,93 |
| Soliditet | 24,1 % | 31,7 % | 35,3 % | 65,1 % | 12,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,1 | 2,2 | 1,8 | 0,5 | 7,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 078 | 1 893 | 2 238 | 2 534 | 6 459 |
| Driftsresultat | 174 | −14 | 136 | 202 | 1 217 |
| Årsresultat | 135 | 25 | 86 | 150 | 917 |
| Driftsmargin | 16,1 % | −0,7 % | 6,1 % | 8,0 % | 18,8 % |
| Sum gjeld | 418 | 341 | 447 | 211 | 2 219 |
| Sum driftskostnader | 904 | 1 906 | 2 102 | 2 332 | 5 241 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −6 | 1 | −37 |
| Resultat før skatt | - | - | 130 | 203 | 1 180 |
| Anleggsmidler | 117 | 182 | 257 | 389 | 1 182 |
| Omløpsmidler | - | - | 434 | 215 | 1 348 |
| Sum eiendeler | 552 | 498 | 691 | 605 | 2 530 |
| Egenkapital | 133 | 158 | 244 | 394 | 311 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 437 | 199 | 1 453 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 9 | 12 | - |

## Ledelse og styre

- Rune Eide: Styrets leder
- Madeleine Aasen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Eidsnesvegen 22, 5455 Halsnøy Kloster
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.203 Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 05.10.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 147 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Røykeri, konsulenttjenester, fiskeforedling og fiskesalg, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000188685&sokeverdi=925810002&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE HJØNNEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/912698025-brodrene-hjonnevag-as) | Kvinnherad | 13 | 38,1 mill. kr | +11,5 % |
| [HJØNNEVÅG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929965930-hjonnevag-holding-as) | Kvinnherad | - | 0 kr | - |
| [EIDE VEKST INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/936257917-eide-vekst-invest-as) | Kvinnherad | - | 0 kr | - |
| [LANDSBYBAKAREN AS](https://www.norscout.com/no/company/917605637-landsbybakaren-as) | Kvinnherad | 12 | 3,61 mill. kr | −0,4 % |
| [VIKING FJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/979700121-viking-fjord-as) | Kvinnherad | 47 | 180 mill. kr | −6,4 % |
| [HAVFISK MELBU AS](https://www.norscout.com/no/company/951306851-havfisk-melbu-as) | Hadsel | - | 6,54 mill. kr | +74,4 % |
| [OLAV WANGENSTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/964578702-olav-wangensten-as) | Vestre Slidre | - | 6,11 mill. kr | +5,4 % |
| [VÆRØY FRYSELAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/980281272-vaeroy-fryselager-as) | Værøy | - | 7,28 mill. kr | −10,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
