---
title: "HELLESTRANDA ANTIRUST AS (925850764): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HELLESTRANDA ANTIRUST AS i Haram hadde 644 508 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925850764-hellestranda-antirust-as"
---

# HELLESTRANDA ANTIRUST AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Haram

- Org.nr: 925 850 764
- Styreleder: Karl Johan Fylling

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 644 508 kr (+21,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 151 336 kr (Margin 23,5 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 38,6 % (meget god). Opp fra 15,4 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 0,65 i 2024
- Soliditet: 43,6 % (meget god). Opp fra 25,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,4 % | 38,6 % |
| Driftsmargin | −16,1 % | 8,5 % | 23,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 69,9 % | 106,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,35 | 0,65 | 1,19 |
| Soliditet | 17,5 % | 25,4 % | 43,6 % |
| Gjeldsgrad | 4,7 | 2,9 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 351 | 529 | 645 |
| Driftsresultat | −57 | 45 | 151 |
| Årsresultat | −46 | 36 | 118 |
| Driftsmargin | −16,1 % | 8,5 % | 23,5 % |
| Sum gjeld | 220 | 243 | 260 |
| Sum driftskostnader | 407 | 484 | 493 |
| Finansresultat | −1 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −58 | 45 | 151 |
| Anleggsmidler | 189 | 174 | 159 |
| Omløpsmidler | 78 | 152 | 302 |
| Sum eiendeler | 266 | 326 | 460 |
| Egenkapital | 47 | 83 | 201 |
| Kortsiktig gjeld | 220 | 234 | 253 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 9 | - |

## Ledelse og styre

- Karl Johan Fylling: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vatnefjordvegen 555, 6265 Vatne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 22.09.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 2 544 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rustbehandling og bilpleie.

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000376109&sokeverdi=925850764&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VATNESENTERET BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/920559557-vatnesenteret-bil-as) | Haram | 8 | 7,47 mill. kr | −1,9 % |
| [A-TEAM BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/818093772-a-team-bil-as) | Haram | 12 | 19,8 mill. kr | +17,7 % |
| [BRABIL AS](https://www.norscout.com/no/company/830858792-brabil-as) | Haram | 14 | 16,3 mill. kr | −8,3 % |
| [RONNY SÆVIK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/918683569-ronny-saevik-eiendom-as) | Namsos | - | 650 040 kr | - |
| [KINN BILPLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/933640752-kinn-bilpleie-as) | Kinn | - | 641 471 kr | - |
| [EMK - MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/926838636-emk-motor-as) | Tana | - | 650 382 kr | - |
| [AUTO SHINE AS](https://www.norscout.com/no/company/920175821-auto-shine-as) | Lillehammer | - | 640 665 kr | - |
| [T.K.MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/922626049-t-k-motorsport-as) | Indre Østfold | - | 653 478 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.06.2026.
