---
title: "SABRURA MADLA AS (925851647): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SABRURA MADLA AS i Stavanger hadde 12,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Veronica Kråkenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925851647-sabrura-madla-as"
---

# SABRURA MADLA AS

Drift av restauranter · Stavanger · Etablert 2020

- Org.nr: 925 851 647
- Daglig leder: Veronica Kråkenes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,2 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 47 227 kr (Margin 0,4 %)
- Ansatte: 19 (Opp fra 18 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- oktober 2025: 17
- desember 2025: 18
- februar 2026: 21
- mars 2026: 18
- mai 2026: 20
- juli 2026: 17
- august 2026: 16
- september 2026: 17
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak). Opp fra −33,8 % i 2024
- Likviditet: 0,48 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,54 i 2024
- Soliditet: −26,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −23,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −33,8 % | 2,8 % |
| Driftsmargin | −10,8 % | −19,0 % | −6,5 % | −6,6 % | 0,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −2 444,0 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,92 | 0,54 | 0,48 |
| Soliditet | - | - | 17,2 % | −23,3 % | −26,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,8 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 759 | 9 507 | 11 256 | 12 042 | 12 246 |
| Driftsresultat | −1 058 | −1 808 | −729 | −801 | 47 |
| Årsresultat | −857 | −1 473 | −625 | −920 | 2 |
| Driftsmargin | −10,8 % | −19 % | −6,5 % | −6,6 % | 0,4 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 415 | 2 250 | 2 031 |
| Sum driftskostnader | 10 817 | 11 316 | 11 985 | 12 843 | 12 199 |
| Finansresultat | −40 | −81 | −73 | −119 | −45 |
| Resultat før skatt | - | - | −802 | −920 | 2 |
| Anleggsmidler | - | - | 698 | 887 | 757 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 212 | 938 | 850 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 910 | 1 825 | 1 607 |
| Egenkapital | - | - | 501 | −426 | −424 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 415 | 1 737 | 1 758 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 513 | - |

## Ledelse og styre

- Veronica Kråkenes: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Madlakrossen 7, 4042 Hafrsfjord
- Postadresse: c/o AST Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 10.09.2020
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 247 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000672882&sokeverdi=925851647&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617771&sokeverdi=925851647&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SABRURA HERBARIUM AS](https://www.norscout.com/no/company/924689404-sabrura-herbarium-as) | Stavanger | 19 | 14 mill. kr | +4,0 % |
| [MELK OG ØL AS](https://www.norscout.com/no/company/930075159-melk-og-ol-as) | Stavanger | 19 | 8,75 mill. kr | +4,0 % |
| [DEJA VU STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/937023278-deja-vu-stavanger-as) | Stavanger | 20 | - | - |
| [SUNDE PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/935004101-sunde-pizza-as) | Stavanger | 19 | 7,86 mill. kr | - |
| [BEDRE BURGER 8 AS](https://www.norscout.com/no/company/932984113-bedre-burger-8-as) | Stavanger | 20 | - | - |
| [KOKKO KAFFEBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/914234018-kokko-kaffebar-as) | Stavanger | 19 | 3,65 mill. kr | +0,4 % |
| [SKAGEN21 RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/936139108-skagen21-restaurantdrift-as) | Stavanger | 20 | 819 641 kr | - |
| [RE-NAA AS](https://www.norscout.com/no/company/924880333-re-naa-as) | Stavanger | 18 | 21,9 mill. kr | +9,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
