---
title: "STRANGE-HANSEN INVEST AS (925854786): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRANGE-HANSEN INVEST AS i Lier hadde 408 750 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925854786-strange-hansen-invest-as"
---

# STRANGE-HANSEN INVEST AS

Uoppgitt · Lier

- Org.nr: 925 854 786
- Styreleder: Vegar Strange-Hansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 408 750 kr (+717,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 388 635 kr (Margin 95,1 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 119,3 % (meget god). Opp fra 15,0 % i 2024
- Likviditet: 4,97 (meget god). Ned fra 5,73 i 2024
- Soliditet: 57,9 % (meget god). Opp fra 40,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,0 % | 119,3 % |
| Driftsmargin | 81,7 % | 83,9 % | 95,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,6 % | 119,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,81 | 5,73 | 4,97 |
| Soliditet | 33,0 % | 40,4 % | 57,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 | 50 | 409 |
| Driftsresultat | 41 | 42 | 389 |
| Årsresultat | 32 | 33 | 144 |
| Driftsmargin | 81,7 % | 83,9 % | 95,1 % |
| Sum gjeld | 176 | 177 | 191 |
| Sum driftskostnader | 9 | 8 | 20 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −160 |
| Resultat før skatt | 41 | 42 | 229 |
| Anleggsmidler | 201 | 201 | 0 |
| Omløpsmidler | 63 | 96 | 454 |
| Sum eiendeler | 263 | 296 | 454 |
| Egenkapital | 87 | 120 | 263 |
| Kortsiktig gjeld | 16 | 17 | 91 |
| Langsiktig gjeld | 160 | 160 | - |

## Ledelse og styre

- Vegar Strange-Hansen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Risengbakken 30F, 3413 Lier
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 07.10.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 08.04.2025
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 2 229 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer og andre verdipapirer, eie og forvalte aksjer og andeler i andre selskaper, investering i fast eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 19.05.2026: Regnskapsfører endret
- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 28.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000314206&sokeverdi=925854786&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IBELHE AS](https://www.norscout.com/no/company/833338862-ibelhe-as) | Lier | - | 467 152 kr | - |
| [IC HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/889113502-ic-holding-as) | Lier | - | 286 772 kr | - |
| [TRINO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921833377-trino-invest-as) | Lier | - | 841 956 kr | - |
| [LMGH INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/923201831-lmgh-invest-as) | Lier | - | 197 500 kr | - |
| [PERLEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/915422454-perlen-invest-as) | Lier | - | 866 279 kr | −32,2 % |
| [MYHRENE HOLDING 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/934910842-myhrene-holding-2-as) | Lier | - | 178 800 kr | - |
| [CAMILLA TVEIT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928042294-camilla-tveit-holding-as) | Lier | - | 992 749 kr | −13,2 % |
| [SANDLI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927280876-sandli-invest-as) | Lier | - | 125 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.05.2026.
