---
title: "MÅLØY BYFORENING AS (925880434): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MÅLØY BYFORENING AS i Kinn hadde 507 625 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925880434-maloy-byforening-as"
---

# MÅLØY BYFORENING AS

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers · Kinn

- Org.nr: 925 880 434
- Styreleder: John-Åge Oppedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 507 625 kr (+13,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 27 782 kr (Margin 5,5 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,3 % i 2024
- Likviditet: 24,07 (meget god). Opp fra 2,42 i 2024
- Soliditet: 97,9 % (meget god). Opp fra 58,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,3 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | 11,0 % | 11,4 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,1 % | 8,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,39 | 2,42 | 24,07 |
| Soliditet | 86,5 % | 58,7 % | 97,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,7 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 475 | 446 | 508 |
| Driftsresultat | 52 | 51 | 28 |
| Årsresultat | 52 | 51 | 21 |
| Driftsmargin | 11 % | 11,4 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 32 | 182 | 6 |
| Sum driftskostnader | 423 | 395 | 480 |
| Finansresultat | 0 | 0 | −6 |
| Resultat før skatt | 52 | 51 | 21 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 138 |
| Omløpsmidler | 239 | 440 | 148 |
| Sum eiendeler | 239 | 440 | 286 |
| Egenkapital | 207 | 258 | 280 |
| Kortsiktig gjeld | 32 | 182 | 6 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- John-Åge Oppedal: Styrets leder
- Margrethe Gangsøy: Styremedlem
- Liv Hilde Gotteberg: Styremedlem
- Bjørn Roger Hennøen: Styremedlem
- Kristian Skibenes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gate 1 80, 6700 Måløy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 94.992 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
- Etablert: 15.09.2020
- Aksjekapital: 352 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2022
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 25 av 45 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skape vekst, trivsel og aktivitet i Måløy og omegn. Dette skal gjøres gjennom samarbeid og felles tiltak, aktiviteter og markedsføring. Selskapet har ikke formål å gå med overskudd utover det å bidra til en forsvarlig og sikker drift av selskapet. Et eventuelt overskudd utover dette skal utelukkende brukes til å realisere selskapets formål om samfunns- og næringsutvikling i regionen. Selskapet har ikke som formål å skaffe aksjonærene økonomisk utbytte.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000494959&sokeverdi=925880434&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SJERCE AS](https://www.norscout.com/no/company/915890733-sjerce-as) | Kinn | - | 0 kr | - |
| [THE CLUB HOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/934547314-the-club-house-as) | Asker | - | 668 000 kr | - |
| [GEIRANGER VEGINVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/925928828-geiranger-veginvest-as) | Stranda | - | 369 478 kr | - |
| [SAMMENTREFF AS](https://www.norscout.com/no/company/934649737-sammentreff-as) | Birkenes | - | 670 673 kr | - |
| [GLOPPEBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/914264480-gloppebua-as) | Gloppen | - | 259 001 kr | - |
| [SAB UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/934037952-sab-utvikling-as) | Sveio | - | 738 348 kr | - |
| [KUNSTKLUBBEN AS](https://www.norscout.com/no/company/929910532-kunstklubben-as) | Trondheim | - | 136 000 kr | - |
| [KFSKOLENE AS](https://www.norscout.com/no/company/914199271-kfskolene-as) | Stavanger | - | 744 570 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.07.2026.
