---
title: "BEKKESTUA SPECSAVERS AS (925937134): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BEKKESTUA SPECSAVERS AS i Bærum hadde 7,21 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 6 ansatte. Daglig leder er Nina Helen Kleppe. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925937134-bekkestua-specsavers-as"
---

# BEKKESTUA SPECSAVERS AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Bærum · Etablert 2020

- Org.nr: 925 937 134
- Daglig leder: Nina Helen Kleppe (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 7,21 mill. kr (+12,9 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: −527 056 kr (Margin −7,3 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- desember 2025: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: −24,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −20,8 % i 2025
- Likviditet: 0,20 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,22 i 2025
- Soliditet: −197,9 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −137,3 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −32,6 % | −27,2 % | −20,8 % | −24,7 % |
| Driftsmargin | −31,2 % | −25,2 % | −16,6 % | −8,6 % | −7,3 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,21 | 0,18 | 0,22 | 0,20 |
| Soliditet | −14,8 % | −54,4 % | −101,8 % | −137,3 % | −197,9 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 984 | 4 846 | 5 104 | 6 384 | 7 210 |
| Driftsresultat | −618 | −1 219 | −845 | −547 | −527 |
| Årsresultat | −621 | −1 276 | −935 | −616 | −551 |
| Driftsmargin | −31,2 % | −25,2 % | −16,6 % | −8,6 % | −7,3 % |
| Sum gjeld | 4 636 | 5 317 | 5 566 | 5 918 | 5 253 |
| Sum driftskostnader | 2 602 | - | 5 949 | 6 931 | 7 737 |
| Finansresultat | −3 | - | −89 | −69 | −24 |
| Resultat før skatt | - | −1 276 | −935 | −616 | −551 |
| Anleggsmidler | 2 178 | 2 815 | 2 094 | 1 386 | 783 |
| Omløpsmidler | - | 630 | 665 | 1 109 | 981 |
| Sum eiendeler | 4 040 | 3 444 | 2 759 | 2 494 | 1 763 |
| Egenkapital | −597 | −1 873 | −2 807 | −3 424 | −3 489 |
| Kortsiktig gjeld | - | 3 058 | 3 700 | 4 999 | 4 788 |
| Langsiktig gjeld | - | 2 259 | 1 866 | 918 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | - |
| Driftsresultat | - |
| Årsresultat | 0 |
| Driftsmargin | - |
| Sum gjeld | 0 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | - |
| Anleggsmidler | 0 |
| Omløpsmidler | - |
| Sum eiendeler | 0 |
| Egenkapital | 0 |
| Kortsiktig gjeld | - |
| Langsiktig gjeld | - |

## Ledelse og styre

- Nina Helen Kleppe: Daglig leder og styremedlem
- Richard Neil Owens: Styrets leder
- Henning Jørgen Færden: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Ringeriksvei 33C, 1357 Bekkestua
- Postadresse: Postboks 788 Sentrum, 0106 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 23.09.2020
- Tidligere navn: BY10 SPECSAVERS AS (2020 til 2021)
- Aksjekapital: 30 125 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 244 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av optiske varer og tjenester.

## Siste endringer

- 10.10.2025: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000506939&sokeverdi=925937134&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000783131&sokeverdi=925937134&spraak=nb)
- 10.10.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000783130&sokeverdi=925937134&spraak=nb)
- 07.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000778014&sokeverdi=925937134&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LIENS OPTISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/933217523-liens-optiske-as) | Bærum | 8 | 13,7 mill. kr | −1,0 % |
| [ALLIANCE OPTIKK KOLSÅS AS](https://www.norscout.com/no/company/999601111-alliance-optikk-kolsas-as) | Bærum | - | 2,03 mill. kr | −4,9 % |
| [RYKKINN SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/939907262-rykkinn-specsavers-as) | Bærum | 9 | 13 mill. kr | +6,8 % |
| [STABEKK OPTISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/937625553-stabekk-optiske-as) | Bærum | - | 1,67 mill. kr | +13,5 % |
| [BEKKESTUA OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/992645210-bekkestua-optikk-as) | Bærum | 13 | 17,1 mill. kr | −0,4 % |
| [LYSAKER OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/996261182-lysaker-optikk-as) | Bærum | - | 1,48 mill. kr | +3,5 % |
| [SANDVIKA SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/994581449-sandvika-specsavers-as) | Bærum | 16 | 17,4 mill. kr | +6,4 % |
| [THE SHADE AS](https://www.norscout.com/no/company/929059867-the-shade-as) | Bærum | - | 128 251 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
