---
title: "WALTER ENERGI AS (925938726): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WALTER ENERGI AS i Haugesund hadde 36,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 50 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925938726-walter-energi-as"
---

# WALTER ENERGI AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Haugesund · Etablert 2020

- Org.nr: 925 938 726
- Styreleder: Jesper Walter Spies

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,4 mill. kr (+7,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −316 489 kr (Margin −0,9 %)
- Ansatte: 50 (Opp fra 42 i desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 45
- desember 2025: 42
- januar 2026: 41
- februar 2026: 46
- mars 2026: 48
- april 2026: 50
- mai 2026: 49
- juni 2026: 48
- juli 2026: 52
- august 2026: 51
- september 2026: 45
- oktober 2026: 50

### Per sted

- Haugesund: 20 ansatte
- Kopervik: 15 ansatte
- Stord: 15 ansatte
- Avaldsnes: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 1,01 (tilfredsstillende). Ned fra 1,08 i 2024
- Soliditet: 3,1 % (svak). Ned fra 10,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −12,8 % | 13,3 % | 5,2 % | −5,1 % |
| Driftsmargin | 1,2 % | −2,2 % | 2,1 % | 0,8 % | −0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −431,0 % | 517,7 % | 52,2 % | −74,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,94 | 1,08 | 1,08 | 1,01 |
| Soliditet | 8,3 % | −4,0 % | 9,0 % | 10,7 % | 3,1 % |
| Gjeldsgrad | 11,1 | - | 10,1 | 8,4 | 31,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 009 | 38 661 | 36 151 | 34 011 | 36 409 |
| Driftsresultat | 518 | −842 | 743 | 289 | −316 |
| Årsresultat | 381 | −844 | 739 | 226 | −294 |
| Driftsmargin | 1,2 % | −2,2 % | 2,1 % | 0,8 % | −0,9 % |
| Sum gjeld | 6 858 | 5 844 | 5 196 | 5 142 | 5 389 |
| Sum driftskostnader | 41 492 | - | 35 408 | 33 722 | 36 726 |
| Finansresultat | −11 | - | 2 | 6 | 23 |
| Resultat før skatt | - | −846 | 745 | 294 | −294 |
| Anleggsmidler | 64 | 133 | 96 | 185 | 135 |
| Omløpsmidler | - | 5 486 | 5 613 | 5 572 | 5 425 |
| Sum eiendeler | 7 477 | 5 619 | 5 709 | 5 757 | 5 560 |
| Egenkapital | 618 | −226 | 513 | 614 | 171 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 844 | 5 195 | 5 142 | 5 389 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 1 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jesper Walter Spies: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kvalsvikvegen 25, 5515 Haugesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 22.10.2020
- Aksjekapital: 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av drivstoff og kioskvarer, samt alt som hører naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000616528&sokeverdi=925938726&spraak=nb)
- 19.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000891481&sokeverdi=925938726&spraak=nb)
- 19.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000891482&sokeverdi=925938726&spraak=nb)
- 05.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000819766&sokeverdi=925938726&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792616&sokeverdi=925938726&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000508942&sokeverdi=925938726&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BARVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/922229112-barvag-as) | Haugesund | 20 | 23,6 mill. kr | −9,8 % |
| [RAGLAMYR VIKSE AS](https://www.norscout.com/no/company/922586225-raglamyr-vikse-as) | Haugesund | 11 | 14,3 mill. kr | −16,2 % |
| [SPIES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/817607772-spies-holding-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [KVALA AUTOSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/985029911-kvala-autosenter-as) | Haugesund | - | 0 kr | - |
| [BRØDR JACOBSEN HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/960853598-brodr-jacobsen-handel-as) | Haugesund | 69 | 260 mill. kr | +24,9 % |
| [ÅKRA BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/977189187-akra-bil-as) | Haugesund | 49 | 525 mill. kr | +26,9 % |
| [GARNIUS.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/913303628-garnius-no-as) | Haugesund | 88 | 247 mill. kr | −4,4 % |
| [NILS WATHNE AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/965633782-nils-wathne-auto-as) | Haugesund | 38 | 318 mill. kr | +33,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
