---
title: "SG SAFETY HOLDING AS (925939749): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SG SAFETY HOLDING AS i Sola er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Stian Årvik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925939749-sg-safety-holding-as"
---

# SG SAFETY HOLDING AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sola

- Org.nr: 925 939 749
- Daglig leder: Stian Årvik (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −180 739 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 205 mill. kr (+13,6 % fra 2024)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,5 % (meget god). Opp fra 14,4 % i 2024
- Likviditet: 6,93 (meget god). Ned fra 7,51 i 2024
- Soliditet: 52,7 % (meget god). Opp fra 49,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,8 % | 5,5 % | 14,4 % | 15,5 % |
| Driftsmargin | 72,6 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 237,9 % | 19,1 % | 23,9 % | 24,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,58 | 2,41 | 3,55 | 7,51 | 6,93 |
| Soliditet | 72,2 % | 8,1 % | 45,4 % | 49,9 % | 52,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 11,4 | 1,2 | 1,0 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 543 | 0 | - | - | - |
| Driftsresultat | 394 | −20 | −392 | −83 | −181 |
| Årsresultat | 308 | 10 464 | 5 721 | 13 720 | 16 088 |
| Driftsmargin | 72,6 % | - | - | - | - |
| Sum gjeld | 158 | 123 927 | 80 125 | 80 583 | 77 574 |
| Sum driftskostnader | - | - | 392 | 83 | 181 |
| Finansresultat | - | - | 7 792 | 17 671 | 20 815 |
| Resultat før skatt | 394 | 13 416 | 7 399 | 17 589 | 20 635 |
| Anleggsmidler | 0 | 120 773 | 137 752 | 121 825 | 130 394 |
| Omløpsmidler | 565 | 14 026 | 8 966 | 39 072 | 33 581 |
| Sum eiendeler | 565 | 134 799 | 146 718 | 160 897 | 163 975 |
| Egenkapital | 408 | 10 872 | 66 593 | 80 313 | 86 401 |
| Kortsiktig gjeld | 158 | 5 824 | 2 528 | 5 200 | 4 846 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 118 103 | 77 597 | 75 383 | 72 728 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 155 774 | 180 308 | 204 776 |
| Driftsresultat | 12 241 | 14 586 | 19 171 |
| Årsresultat | 6 232 | 6 409 | 10 525 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 8,1 % | 9,4 % |
| Sum gjeld | 110 525 | 109 933 | 106 098 |
| Sum driftskostnader | 143 533 | 165 722 | 185 606 |
| Finansresultat | −2 037 | −4 204 | −3 519 |
| Resultat før skatt | 10 204 | 10 382 | 15 651 |
| Anleggsmidler | 101 823 | 94 904 | 86 057 |
| Omløpsmidler | 67 468 | 80 217 | 85 757 |
| Sum eiendeler | 169 291 | 175 121 | 171 815 |
| Egenkapital | 58 766 | 65 187 | 65 716 |
| Kortsiktig gjeld | 32 898 | 34 550 | 33 370 |
| Langsiktig gjeld | 77 627 | 75 383 | 72 728 |

## Ledelse og styre

- Stian Årvik: Daglig leder og styremedlem
- Geir Magne Årvik: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Røynebergsletta 20, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 23.10.2020
- Tidligere navn: SG SAFETY AS (2020 til 2022)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [FORUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986352945-forus-revisjon-as)
- Formål: Investering i aksjer og andeler i andre selskaper og hva derved står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000658102&sokeverdi=925939749&spraak=nb)
- 16.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000700287&sokeverdi=925939749&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUFTMOLLER AS](https://www.norscout.com/no/company/925679143-luftmoller-as) | Sola | - | - | - |
| [K6 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935794803-k6-holding-as) | Sola | - | - | - |
| [OXIONIC AS](https://www.norscout.com/no/company/915118496-oxionic-as) | Sola | - | - | - |
| [HOGEN SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/920822681-hogen-systems-as) | Sola | - | −200 000 kr | - |
| [NORTEC SOLAR AS](https://www.norscout.com/no/company/930725161-nortec-solar-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [FIRE EATER NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/912182266-fire-eater-norge-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [AQUA CUTTER AS](https://www.norscout.com/no/company/916661347-aqua-cutter-as) | Sola | - | 40 766 kr | - |
| [AIRADVANTAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914424046-airadvantage-as) | Sola | - | 138 892 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 05.08.2026.
