---
title: "SPO AS (925958530): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPO AS i Vestnes hadde 56,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 86 ansatte. Daglig leder er Petter Johan Hanssen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/925958530-spo-as"
---

# SPO AS

Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Vestnes · Etablert 2020

- Org.nr: 925 958 530
- Daglig leder: Petter Johan Hanssen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 56,8 mill. kr (+34,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,49 mill. kr (Margin 7,9 %)
- Ansatte: 86 (Ned fra 95 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 78
- oktober 2025: 81
- november 2025: 89
- desember 2025: 95
- januar 2026: 96
- februar 2026: 99
- mars 2026: 108
- april 2026: 111
- mai 2026: 98
- juni 2026: 97
- juli 2026: 94
- oktober 2026: 86

### Per sted

- Fiskarstrand: 85 ansatte
- Tomrefjord: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,7 % (meget god). Opp fra 12,2 % i 2024
- Likviditet: 1,24 (tilfredsstillende). Opp fra 1,10 i 2024
- Soliditet: 25,9 % (god). Opp fra 20,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,5 % | −4,0 % | 12,2 % | 26,7 % |
| Driftsmargin | −2,6 % | 8,6 % | −1,3 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 224,0 % | −23,0 % | 64,4 % | 110,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,85 | 1,01 | 0,96 | 1,10 | 1,24 |
| Soliditet | 1,3 % | 19,1 % | 16,9 % | 20,3 % | 25,9 % |
| Gjeldsgrad | 73,5 | 4,2 | 4,9 | 3,9 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 046 | 34 374 | 32 822 | 42 195 | 56 844 |
| Driftsresultat | −821 | 2 954 | −441 | 1 215 | 4 491 |
| Årsresultat | −641 | 2 308 | −898 | 983 | 3 578 |
| Driftsmargin | −2,6 % | 8,6 % | −1,3 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Sum gjeld | 15 908 | 10 289 | 7 519 | 9 402 | 17 032 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 263 | 40 980 | 52 353 |
| Finansresultat | - | - | −13 | 46 | 130 |
| Resultat før skatt | −821 | 2 959 | −454 | 1 261 | 4 621 |
| Anleggsmidler | 2 557 | 2 308 | 1 903 | 1 433 | 1 945 |
| Omløpsmidler | 13 567 | 10 407 | 7 143 | 10 358 | 21 054 |
| Sum eiendeler | 16 124 | 12 715 | 9 047 | 11 791 | 23 000 |
| Egenkapital | 216 | 2 426 | 1 528 | 2 390 | 5 968 |
| Kortsiktig gjeld | 15 908 | 10 289 | 7 452 | 9 402 | 17 032 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 67 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Petter Johan Hanssen: Daglig leder og styrets leder
- Rafal Leon Bialk: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vikvegen 55, 6393 Tomrefjord
- Postadresse: C/O Petter Hanssen, Vikvegen 67, 6393 Tomrefjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.150 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter
- Etablert: 07.10.2020
- Aksjekapital: 4 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [MOA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/991456147-moa-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 54 av 527 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Overflatebehandling av skip og skipsdeler samt investering i andre selskaper med egenkapital og lån samt annen virksomhet som faller inn under dette.

## Siste endringer

- 01.09.2026: Aksjekapital endret
- 01.09.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 01.09.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000723042&sokeverdi=925958530&spraak=nb)
- 01.09.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000723043&sokeverdi=925958530&spraak=nb)
- 01.09.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000723044&sokeverdi=925958530&spraak=nb)
- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000518561&sokeverdi=925958530&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRASTAD SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/967773778-brastad-solutions-as) | Vestnes | 37 | 63 mill. kr | +30,7 % |
| [SOLSTRAND VERFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993270873-solstrand-verft-as) | Vestnes | 16 | 34,8 mill. kr | −58 % |
| [SØVIK FJORDSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932481685-sovik-fjordservice-as) | Vestnes | - | 3,72 mill. kr | +3,8 % |
| [VESTNES BÅTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913806476-vestnes-batservice-as) | Vestnes | - | 1,58 mill. kr | −13,7 % |
| [BRASTAD GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/923672184-brastad-group-as) | Vestnes | - | 0 kr | - |
| [REKDAL GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987803606-rekdal-group-as) | Vestnes | - | 0 kr | - |
| [SPO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/995354896-spo-holding-as) | Vestnes | - | 0 kr | - |
| [MARITIM MOTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/997114949-maritim-motor-as) | Vestnes | 42 | 120 mill. kr | +27,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
