---
title: "FJELLEVENTYRET AS (926017926): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLEVENTYRET AS i Skjåk hadde 6,07 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Magne Håvard Forberg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926017926-fjelleventyret-as"
---

# FJELLEVENTYRET AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Skjåk · Etablert 2020

Heleid av [BREHEIMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924854111-breheimen-as)

- Org.nr: 926 017 926
- Telefon: 480 86 104
- E-post: post@fjelleventyret.no
- Nettsted: [fjelleventyret.no](https://www.fjelleventyret.no)
- Daglig leder: Magne Håvard Forberg (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,07 mill. kr (+4,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,43 mill. kr (Margin −40 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 19 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- oktober 2025: 19
- mai 2026: 12
- juli 2026: 18
- september 2026: 24
- oktober 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −81,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −58,9 % i 2024
- Likviditet: 0,09 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,35 i 2024
- Soliditet: −204,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −149,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −58,9 % | −81,1 % |
| Driftsmargin | −0,1 % | −14,4 % | −43,8 % | −27,1 % | −40,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,73 | 0,35 | 0,09 |
| Soliditet | - | - | −97,0 % | −149,8 % | −204,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 678 | 4 932 | 5 745 | 5 807 | 6 065 |
| Driftsresultat | −2 | −711 | −2 519 | −1 575 | −2 428 |
| Årsresultat | −20 | −565 | −2 677 | −1 667 | −2 417 |
| Driftsmargin | −0,1 % | −14,4 % | −43,8 % | −27,1 % | −40 % |
| Sum gjeld | - | - | 5 015 | 6 898 | 9 753 |
| Sum driftskostnader | 2 680 | 5 642 | 8 264 | 7 382 | 8 493 |
| Finansresultat | −23 | −14 | −160 | −92 | 10 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 678 | −1 667 | −2 417 |
| Anleggsmidler | - | - | 286 | 1 508 | 2 306 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 260 | 1 254 | 893 |
| Sum eiendeler | - | - | 2 546 | 2 762 | 3 199 |
| Egenkapital | - | - | −2 469 | −4 136 | −6 553 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 110 | 3 544 | 9 753 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 905 | 3 354 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [BREHEIMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/924854111-breheimen-as) (Morselskap)
  - FJELLEVENTYRET AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Magne Håvard Forberg: Daglig leder og styremedlem
- Erik Langaker: Styrets leder
- Hanne Forberg: Styremedlem
- Clementine Margrethe Munch-Thore: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vassgangen 24, 2690 Skjåk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 08.11.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Regnskapsfører: [JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/968611313-jotunheimen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 147 av 779 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Guiding , tilrettelegging av jakt- og fiske, aktivitets- og opplevelsesturer, samt virksomhet som naturlig hører til dette. Selskapet kan også engasjeres i annen virksomhet med økonomisk formål.

## Siste endringer

- 26.07.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000532679&sokeverdi=926017926&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000706739&sokeverdi=926017926&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKJÅK SLAKT OG GUIDE AS](https://www.norscout.com/no/company/931126490-skjak-slakt-og-guide-as) | Skjåk | - | 474 651 kr | - |
| [OPPLEV RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/992688505-opplev-roros-as) | Røros | 25 | 8,09 mill. kr | +32,6 % |
| [KOTE NULL AS](https://www.norscout.com/no/company/820511832-kote-null-as) | Tvedestrand | 23 | 2,88 mill. kr | −19,5 % |
| [GUDVANGEN UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/914518652-gudvangen-utvikling-as) | Aurland | 26 | 25,8 mill. kr | +27,1 % |
| [FULL STEAM ACTIVITY AS](https://www.norscout.com/no/company/995227789-full-steam-activity-as) | Tromsø | 22 | 24,3 mill. kr | +191,3 % |
| [TOCCATA AS](https://www.norscout.com/no/company/931763792-toccata-as) | Tromsø | 27 | 9,64 mill. kr | +31,9 % |
| [OPPLETT BERGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933243729-opplett-bergen-as) | Bergen | 22 | 22,6 mill. kr | - |
| [KULTURKOMPANIET AS](https://www.norscout.com/no/company/836285662-kulturkompaniet-as) | Stavanger | 29 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
