---
title: "RYGIR AS (926035096): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RYGIR AS i Stavanger hadde 5,23 mill. kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Per Magne Knutsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926035096-rygir-as"
---

# RYGIR AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Detaljhandel med sportsvarer · Stavanger

- Org.nr: 926 035 096
- Daglig leder: Per Magne Knutsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 5,23 mill. kr (+89,5 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 626 790 kr (Margin 12 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 21,3 % (meget god). Opp fra 10,7 % i 2023
- Likviditet: 4,41 (meget god). Opp fra 3,67 i 2023
- Soliditet: 20,8 % (god). Opp fra 9,9 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 10,7 % | 21,3 % |
| Driftsmargin | 0,3 % | 6,6 % | 7,5 % | 12,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 117,3 % | 114,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,67 | 4,41 |
| Soliditet | 6,4 % | 4,1 % | 9,9 % | 20,8 % |
| Gjeldsgrad | 14,5 | 23,5 | 9,1 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 94 | 897 | 2 759 | 5 228 |
| Driftsresultat | 0 | 59 | 206 | 627 |
| Årsresultat | −1 | 47 | 161 | 517 |
| Driftsmargin | 0,3 % | 6,6 % | 7,5 % | 12 % |
| Sum gjeld | 304 | 1 589 | 2 090 | 2 841 |
| Sum driftskostnader | 94 | 838 | - | 4 601 |
| Finansresultat | −1 | −12 | - | −71 |
| Resultat før skatt | - | - | 174 | 555 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 320 | 3 587 |
| Sum eiendeler | 325 | 1 657 | 2 320 | 3 587 |
| Egenkapital | 21 | 68 | 229 | 746 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 632 | 813 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 458 | 2 028 |

## Ledelse og styre

- Per Magne Knutsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Muségata 46, 4010 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 11.11.2020
- Tidligere navn: TACTX AS (2020 til 2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Størrelse: Nr. 485 av 936 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge varer og tjenester innen sport og fritid - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000661622&sokeverdi=926035096&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SESSION HAUGESUND AS](https://www.norscout.com/no/company/985979731-session-haugesund-as) | Stavanger | 5 | 3,35 mill. kr | −5,8 % |
| [JÆREN DYKKERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/967889989-jaeren-dykkersenter-as) | Stavanger | - | 4,39 mill. kr | −2,2 % |
| [Z+ STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/987019085-z-stavanger-as) | Stavanger | 5 | 3,59 mill. kr | +0,4 % |
| [HESTEUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/935213665-hesteutstyr-as) | Stavanger | - | 2,47 mill. kr | −9,7 % |
| [SPORT 1 HUNDVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/999661041-sport-1-hundvag-as) | Stavanger | 5 | 10,3 mill. kr | −5,8 % |
| [CHAPEAU STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/934824970-chapeau-stavanger-as) | Stavanger | - | 1,44 mill. kr | - |
| [SESSION STRØMMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/990634351-session-strommen-as) | Stavanger | 6 | 3,79 mill. kr | +2,4 % |
| [STAVANGER DYKKERSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913073037-stavanger-dykkersenter-as) | Stavanger | - | 1,37 mill. kr | −18,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.09.2026.
