---
title: "FJELLKNATTEN HOLDING AS (926043153): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLKNATTEN HOLDING AS i Skien hadde 200 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørgen Bøhle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926043153-fjellknatten-holding-as"
---

# FJELLKNATTEN HOLDING AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Skien

- Org.nr: 926 043 153
- Daglig leder: Jørgen Bøhle (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 200 000 kr (−42,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 179 408 kr (Margin 89,7 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Ned fra 32,9 % i 2024
- Likviditet: 14,03 (meget god). Opp fra 5,97 i 2024
- Soliditet: 61,0 % (meget god). Opp fra 52,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 32,9 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | 82,9 % | 95,7 % | 89,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 67,5 % | 28,2 % |
| Likviditetsgrad | 11,75 | 5,97 | 14,03 |
| Soliditet | 43,5 % | 52,5 % | 61,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,9 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 103 | 350 | 200 |
| Driftsresultat | 85 | 335 | 179 |
| Årsresultat | 66 | 262 | 155 |
| Driftsmargin | 82,9 % | 95,7 % | 89,7 % |
| Sum gjeld | 476 | 568 | 502 |
| Sum driftskostnader | 18 | 15 | 21 |
| Finansresultat | 0 | 1 | 20 |
| Resultat før skatt | 85 | 336 | 199 |
| Anleggsmidler | 442 | 442 | 442 |
| Omløpsmidler | 401 | 755 | 844 |
| Sum eiendeler | 843 | 1 197 | 1 286 |
| Egenkapital | 367 | 629 | 784 |
| Kortsiktig gjeld | 34 | 126 | 60 |
| Langsiktig gjeld | 442 | 442 | - |

## Ledelse og styre

- Jørgen Bøhle: Daglig leder og styrets leder
- Aina Bøhle: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Skien Containerservice AS, Raset 46, 3735 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 12.10.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Regnskapsfører: [ECIT FORRETNINGSPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/990945748-ecit-forretningspartner-as)
- Størrelse: Nr. 168 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i aksjer, andeler, eiendom og maskinelt utstyr samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Drive utleie av eiendom, mannskaper og utstyr samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000307125&sokeverdi=926043153&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RETROPLAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919665963-retroplast-as) | Skien | - | 2,6 mill. kr | +19,5 % |
| [2VS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/925536792-2vs-invest-as) | Skien | - | 3,15 mill. kr | −17,8 % |
| [SKIEN CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/989867237-skien-containerservice-as) | Skien | 8 | 15,8 mill. kr | +14,8 % |
| [PF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989037005-pf-invest-as) | Skien | - | 0 kr | - |
| [POLYMERTRADE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925791172-polymertrade-holding-as) | Skien | - | - | - |
| [TELEMARK MASSEMOTTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822718302-telemark-massemottak-as) | Skien | - | 4,81 mill. kr | −1,4 % |
| [POLYMERTRADE AS](https://www.norscout.com/no/company/925731641-polymertrade-as) | Skien | 11 | 47,2 mill. kr | −20,7 % |
| [MILJØBAG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935728541-miljobag-norge-as) | Asker | - | 206 607 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.05.2026.
