---
title: "HAMMERFEST ENERGI AS (926050273): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAMMERFEST ENERGI AS i Hammerfest hadde 24,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Gudrun Rollefsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926050273-hammerfest-energi-as"
---

# HAMMERFEST ENERGI AS

Distribusjon av elektrisitet · Hammerfest · Etablert 2020

- Org.nr: 926 050 273
- Daglig leder: Gudrun Rollefsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,4 mill. kr (+24,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,45 mill. kr (Margin −6,0 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 20 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 216 mill. kr (−7,5 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 20
- november 2025: 21
- desember 2025: 20
- mars 2026: 21
- juli 2026: 22
- september 2026: 25
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra 2,6 % i 2024
- Likviditet: 0,76 (svak). Ned fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 44,9 % (meget god). Ned fra 51,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,6 % | 3,1 % | 2,6 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | −4,7 % | −3,4 % | −19,8 % | −25,6 % | −6,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,4 % | −3,3 % | −0,4 % | −1,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,00 | 1,06 | 1,03 | 0,76 |
| Soliditet | 96,3 % | 51,7 % | 55,0 % | 51,4 % | 44,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 067 | 16 738 | 18 413 | 19 581 | 24 387 |
| Driftsresultat | −761 | −572 | −3 643 | −5 008 | −1 452 |
| Årsresultat | 3 221 | 6 026 | −7 657 | −197 | −4 281 |
| Driftsmargin | −4,7 % | −3,4 % | −19,8 % | −25,6 % | −6,0 % |
| Sum gjeld | 9 889 | 243 422 | 206 836 | 238 405 | 300 238 |
| Sum driftskostnader | 16 827 | - | 22 056 | 24 589 | 25 839 |
| Finansresultat | 3 822 | - | −4 842 | 3 910 | −2 211 |
| Resultat før skatt | - | 6 169 | −8 485 | −1 098 | −3 663 |
| Anleggsmidler | 257 118 | 426 450 | 411 131 | 450 002 | 497 819 |
| Omløpsmidler | - | 77 072 | 48 179 | 40 680 | 47 416 |
| Sum eiendeler | 266 963 | 503 521 | 459 310 | 490 682 | 545 234 |
| Egenkapital | 257 073 | 260 100 | 252 475 | 252 277 | 244 996 |
| Kortsiktig gjeld | - | 77 172 | 45 586 | 39 605 | 62 208 |
| Langsiktig gjeld | - | 166 250 | 161 250 | 198 800 | 238 030 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 218 634 | 233 985 | 216 407 |
| Driftsresultat | 20 513 | 17 490 | 34 571 |
| Årsresultat | 2 668 | 3 751 | 10 708 |
| Driftsmargin | 9,4 % | 7,5 % | 16 % |
| Sum gjeld | 305 272 | 287 235 | 339 542 |
| Sum driftskostnader | 198 121 | 216 495 | 181 836 |
| Finansresultat | −10 375 | −10 321 | −7 492 |
| Resultat før skatt | 10 138 | 7 170 | 27 079 |
| Anleggsmidler | 639 439 | 658 394 | 677 334 |
| Omløpsmidler | 119 489 | 85 198 | 122 494 |
| Sum eiendeler | 758 928 | 743 592 | 799 828 |
| Egenkapital | 453 656 | 456 357 | 460 286 |
| Kortsiktig gjeld | 124 499 | 69 920 | 65 302 |
| Langsiktig gjeld | 180 773 | 217 315 | 274 241 |

## Ledelse og styre

- Gudrun Rollefsen: Daglig leder
- Håvard Hargaut-Jensen: Styrets leder
- Raymond Robertsen: Styremedlem
- Heidi Pevik: Styremedlem
- Silje Merethe Holmgren: Styremedlem
- Karianne Eriksen: Styremedlem
- Raymond Sjursen: Styremedlem
- Thomas Mølmann: Styremedlem
- Tarjei Bech: Varamedlem
- Kjetil Kvamme: Varamedlem
- Katrine Markussen: Varamedlem
- Rune Mikalsen: Varamedlem
- Lars Adler Hustad: Varamedlem
- Elin Holmgren: Varamedlem
- Martine Langseth: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Rossmollgata 50, 9601 Hammerfest
- Postadresse: Postboks 3    SENTRUM, 9615 Hammerfest
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.140 Distribusjon av elektrisitet
- Etablert: 28.10.2020
- Tidligere navn: HAMMERFEST ENERGI HOLDING AS (2020 til 2025)
- Aksjekapital: 100 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 86 av 134 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Direkte eller gjennom datterselskaper: -Gjennom eierskap og innovasjon være med å utvikle kostnadseffektive energiløsninger - Forestå transport, produksjon og omsetning av energi, sikkert og effektivt - Drive annen virksomhet i naturlig tilknytning til selskapets kompetanse og kapasitet - Delta i andre selskaper - Ivareta eiernes interesse ved å være samfunnsengasjert på forretningsmessig basis.

## Siste endringer

- 05.08.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000660591&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000638576&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707646&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707645&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000707644&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679466&sokeverdi=926050273&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000651473&sokeverdi=926050273&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUCERNA AS](https://www.norscout.com/no/company/982897327-lucerna-as) | Hammerfest | 41 | 130 mill. kr | +2,7 % |
| [HAMMERFEST ENERGI KRAFTOMSETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/995680939-hammerfest-energi-kraftomsetning-as) | Hammerfest | - | 26,3 mill. kr | −67,3 % |
| [PORSA KRAFTLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/915231640-porsa-kraftlag-as) | Hammerfest | - | 12,1 mill. kr | −36,6 % |
| [HAMMERFEST ENERGI PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/986950281-hammerfest-energi-produksjon-as) | Hammerfest | - | 8,54 mill. kr | −21,3 % |
| [HAMMERFEST ENERGI VARME AS](https://www.norscout.com/no/company/993361224-hammerfest-energi-varme-as) | Hammerfest | - | 6,05 mill. kr | −9,4 % |
| [VARANGER KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985188092-varanger-kraft-as) | Vadsø | 17 | 43,6 mill. kr | +7,6 % |
| [ASKER NETT AS](https://www.norscout.com/no/company/917743193-asker-nett-as) | Asker | 16 | 72 mill. kr | +12 % |
| [NORANETT ANDØY AS](https://www.norscout.com/no/company/921680554-noranett-andoy-as) | Andøy | 17 | 48,7 mill. kr | +10,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
