---
title: "PVS AS (926072420): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PVS AS i Vestby hadde 6,74 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Erik Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926072420-pvs-as"
---

# PVS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Vestby · Etablert 2020

- Org.nr: 926 072 420
- Daglig leder: Erik Andersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,74 mill. kr (−48,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,21 mill. kr (Margin −17,9 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −42,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,5 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,22 i 2024
- Soliditet: 22,6 % (god). Opp fra 21,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,6 % | 3,9 % | 0,5 % | −42,6 % |
| Driftsmargin | 8,8 % | 6,9 % | 1,4 % | 0,1 % | −17,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 21,4 % | 2,4 % | −194,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,20 | 1,22 | 1,19 |
| Soliditet | 0,8 % | 17,0 % | 19,5 % | 21,7 % | 22,6 % |
| Gjeldsgrad | 120,4 | 4,9 | 4,1 | 3,6 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 810 | 12 187 | 10 756 | 13 159 | 6 743 |
| Driftsresultat | 1 037 | 836 | 152 | 10 | −1 210 |
| Årsresultat | 811 | 656 | 121 | 10 | −1 200 |
| Driftsmargin | 8,8 % | 6,9 % | 1,4 % | 0,1 % | −17,9 % |
| Sum gjeld | 3 725 | 3 342 | 3 324 | 2 957 | 1 435 |
| Sum driftskostnader | 10 773 | 11 351 | 10 604 | 13 149 | 7 953 |
| Finansresultat | 0 | 4 | 8 | 9 | 9 |
| Resultat før skatt | - | - | 160 | 19 | −1 200 |
| Anleggsmidler | 241 | 184 | 128 | 155 | 149 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 004 | 3 619 | 1 705 |
| Sum eiendeler | 3 756 | 4 029 | 4 131 | 3 775 | 1 854 |
| Egenkapital | 31 | 687 | 807 | 817 | 419 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 324 | 2 957 | 1 435 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Erik Andersen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kolåsveien 34, 1553 Son
- Postadresse: Postboks 1103, 1442 Drøbak
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 08.10.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [SOLHØI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/952011677-solhoi-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [HAMA ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/822866182-hama-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 1 064 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selge tjenester og varer innen produksjon av glassfiberprodukter, henholdsvis fritidsbåter og annet som naturlig sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Regnskapsfører endret
- 11.03.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000624468&sokeverdi=926072420&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000708205&sokeverdi=926072420&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000508984&sokeverdi=926072420&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [7WAVES AS](https://www.norscout.com/no/company/996745791-7waves-as) | Vestby | 36 | 64,9 mill. kr | −0,7 % |
| [LL-CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/930342491-ll-consulting-as) | Vestby | - | 2,61 mill. kr | +5,6 % |
| [SYNCROLIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/939077774-syncrolift-as) | Vestby | 44 | 306 mill. kr | −36,3 % |
| [SRO TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/930272485-sro-teknikk-as) | Vestby | - | 2,05 mill. kr | −3,4 % |
| [VERBUN AS](https://www.norscout.com/no/company/919543698-verbun-as) | Vestby | - | 1,92 mill. kr | +7,8 % |
| [HEURETES AS](https://www.norscout.com/no/company/915965237-heuretes-as) | Vestby | - | 1,56 mill. kr | - |
| [TEKMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/988647969-tekmas-as) | Vestby | - | 1,24 mill. kr | - |
| [SITE INFRA AS](https://www.norscout.com/no/company/927278308-site-infra-as) | Vestby | - | 1,19 mill. kr | +2,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
