---
title: "C.S HOLDING AS (926091670): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "C.S HOLDING AS i Nord-Fron er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Jon Torgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926091670-c-s-holding-as"
---

# C.S HOLDING AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk · Nord-Fron

- Org.nr: 926 091 670
- Daglig leder: Jon Torgersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −69 000 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 167 mill. kr (+26,4 % fra 2024)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak). Opp fra 2,5 % i 2024
- Likviditet: 0,25 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,02 i 2024
- Soliditet: 70,3 % (meget god). Ned fra 72,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,9 % | 1,9 % | 2,5 % | 2,8 % |
| Driftsmargin | - | - | - | 100,0 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,7 % | 1,7 % | 1,9 % | 2,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,37 | 0,22 | 0,34 | 0,02 | 0,25 |
| Soliditet | 68,6 % | 69,5 % | 68,9 % | 72,6 % | 70,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 108 | - |
| Driftsresultat | −66 | −63 | −83 | 108 | −69 |
| Årsresultat | 552 | 535 | 544 | 775 | 786 |
| Driftsmargin | - | - | - | 100 % | - |
| Sum gjeld | 18 300 | 17 839 | 18 537 | 15 701 | 17 894 |
| Finansresultat | - | - | - | 667 | - |
| Resultat før skatt | 707 | 686 | 698 | 775 | 1 007 |
| Anleggsmidler | 57 185 | 57 185 | 57 185 | 57 185 | 58 449 |
| Omløpsmidler | 1 172 | 1 245 | 2 488 | 88 | 1 804 |
| Sum eiendeler | 58 357 | 58 430 | 59 673 | 57 273 | 60 252 |
| Egenkapital | 40 057 | 40 592 | 41 136 | 41 572 | 42 358 |
| Kortsiktig gjeld | 3 190 | 5 698 | 7 397 | 5 216 | 7 124 |
| Langsiktig gjeld | 15 110 | 12 140 | 11 139 | 10 485 | 10 770 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 138 695 | 132 335 | 167 212 |
| Driftsresultat | 6 821 | 4 687 | 2 945 |
| Årsresultat | 4 413 | 3 098 | 981 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,5 % | 1,8 % |
| Sum gjeld | 43 192 | 43 234 | 77 930 |
| Sum driftskostnader | 131 874 | 127 647 | 164 267 |
| Finansresultat | −1 152 | −696 | −1 672 |
| Resultat før skatt | 5 669 | 3 992 | 1 273 |
| Anleggsmidler | 20 956 | 21 004 | 20 817 |
| Omløpsmidler | 97 615 | 100 708 | 135 307 |
| Sum eiendeler | 118 571 | 121 711 | 156 124 |
| Egenkapital | 75 379 | 78 477 | 78 195 |
| Kortsiktig gjeld | 27 975 | 30 083 | 64 793 |
| Langsiktig gjeld | 15 216 | 13 152 | 13 136 |

## Ledelse og styre

- Jon Torgersen: Daglig leder og styremedlem
- Cathrine Søberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Byrevegen 44, 2640 Vinstra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.610 Engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk
- Etablert: 06.11.2020
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 328 av 355 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i aksjer i andre selskaper samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000676725&sokeverdi=926091670&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000873472&sokeverdi=926091670&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685419&sokeverdi=926091670&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PEER GYNT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/916514212-peer-gynt-maskin-as) | Nord-Fron | 13 | 130 mill. kr | +65,2 % |
| [FRON TRAKTOR SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/987228571-fron-traktor-service-as) | Nord-Fron | 15 | 90,3 mill. kr | +16,5 % |
| [LO-GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/911650908-lo-gruppen-as) | Nord-Fron | - | 226 120 kr | - |
| [TØMMERBYGG & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/986223991-tommerbygg-co-as) | Nord-Fron | - | 0 kr | - |
| [GUDBRANDSDALEN DAMP AS](https://www.norscout.com/no/company/925020516-gudbrandsdalen-damp-as) | Nord-Fron | - | 700 709 kr | - |
| [BRØDRENE KROK SALG & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/912397017-brodrene-krok-salg-service-as) | Nord-Fron | - | 2,61 mill. kr | +5,5 % |
| [LUNCON HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988856444-luncon-holding-as) | Nord-Fron | - | 2,69 mill. kr | +3,9 % |
| [SIKKERHETSAGENTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/970891048-sikkerhetsagentur-as) | Nord-Fron | - | 3,94 mill. kr | +10,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.08.2026.
