---
title: "UTSETØ HOLDING AS (926137018): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "UTSETØ HOLDING AS i Vågan hadde 862 718 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Marco Utsetø. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926137018-utseto-holding-as"
---

# UTSETØ HOLDING AS

Uoppgitt · Vågan

- Org.nr: 926 137 018
- Daglig leder: Marco Utsetø (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 862 718 kr (+40 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 553 851 kr (Margin 64,2 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Ned fra 18,8 % i 2024
- Likviditet: 0,81 (svak). Opp fra 0,16 i 2024
- Soliditet: 70,0 % (meget god). Opp fra 65,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,8 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | 57,5 % | 69,5 % | 64,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,9 % | 10,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,10 | 0,16 | 0,81 |
| Soliditet | 36,5 % | 65,7 % | 70,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 360 | 616 | 863 |
| Driftsresultat | 207 | 428 | 554 |
| Årsresultat | 146 | 901 | 265 |
| Driftsmargin | 57,5 % | 69,5 % | 64,2 % |
| Sum gjeld | 3 769 | 1 604 | 1 429 |
| Sum driftskostnader | 153 | 188 | 309 |
| Finansresultat | −12 | 564 | −213 |
| Resultat før skatt | 195 | 992 | 340 |
| Anleggsmidler | 5 932 | 4 650 | 4 631 |
| Omløpsmidler | 9 | 25 | 136 |
| Sum eiendeler | 5 940 | 4 675 | 4 766 |
| Egenkapital | 2 171 | 3 072 | 3 337 |
| Kortsiktig gjeld | 87 | 159 | 168 |
| Langsiktig gjeld | 3 683 | 1 445 | 1 261 |

## Ledelse og styre

- Marco Utsetø: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hellandsgata 29B, 8312 Henningsvær
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 20.11.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Størrelse: Nr. 1 517 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i aksjer og andre selskaper, forvalte midler gjennom finansielle plaseringer og drive konsulentvikrsomhe.t

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000261545&sokeverdi=926137018&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JUSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926132237-justad-holding-as) | Vågan | - | 1,17 mill. kr | - |
| [AUTOLEIE EIENDOM SVOLVÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/920272835-autoleie-eiendom-svolvaer-as) | Vågan | - | 344 042 kr | - |
| [FYRBØTERLAUGET AS](https://www.norscout.com/no/company/927190583-fyrboterlauget-as) | Vågan | - | 1,7 mill. kr | +24,7 % |
| [HÅKON HANSSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998419026-hakon-hanssen-as) | Vågan | - | 83 638 kr | - |
| [ANDREAS ELLINGSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934778014-andreas-ellingsen-as) | Vågan | - | 1,73 mill. kr | - |
| [OMROSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/831925752-omrostad-as) | Vågan | - | 30 800 kr | - |
| [LINE ELLINGSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/934931378-line-ellingsen-as) | Vågan | - | 1,73 mill. kr | - |
| [YTTERSIA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/919908327-yttersia-invest-as) | Vågan | - | 23 035 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
