---
title: "ELVÅL MASKIN AS (926169963): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ELVÅL MASKIN AS i Rendalen hadde 8,11 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926169963-elval-maskin-as"
---

# ELVÅL MASKIN AS

Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · Rendalen

- Org.nr: 926 169 963
- Styreleder: Seming Undseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,11 mill. kr (+55,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,22 mill. kr (Margin 15,1 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,7 % (god). Opp fra −8,7 % i 2024
- Likviditet: 1,18 (tilfredsstillende). Opp fra 0,96 i 2024
- Soliditet: −3,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −6,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,8 % | 5,5 % | −8,7 % | 10,7 % |
| Driftsmargin | −24,3 % | 18,3 % | 8,7 % | −22,9 % | 15,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 11,3 % | −1 069,9 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 0,96 | 1,18 |
| Soliditet | 1,2 % | 8,8 % | 8,1 % | −6,7 % | −3,4 % |
| Gjeldsgrad | 85,8 | 10,3 | 11,3 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 954 | 7 854 | 8 474 | 5 209 | 8 105 |
| Driftsresultat | −717 | 1 436 | 740 | −1 192 | 1 222 |
| Årsresultat | −924 | 966 | 102 | −2 026 | 452 |
| Driftsmargin | −24,3 % | 18,3 % | 8,7 % | −22,9 % | 15,1 % |
| Sum gjeld | 11 840 | 11 416 | 13 610 | 13 101 | 11 276 |
| Sum driftskostnader | 3 671 | 6 419 | 7 734 | 6 400 | 6 884 |
| Finansresultat | −207 | −456 | −609 | −877 | −769 |
| Resultat før skatt | - | - | 131 | −2 068 | 452 |
| Anleggsmidler | 8 385 | 7 539 | 9 533 | 8 692 | 7 833 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 283 | 3 590 | 3 075 |
| Sum eiendeler | 11 978 | 12 520 | 14 817 | 12 281 | 10 908 |
| Egenkapital | 138 | 1 104 | 1 206 | −820 | −368 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 870 | 3 729 | 2 606 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 8 740 | 9 372 | - |

## Ledelse og styre

- Seming Undseth: Styrets leder
- Amund Bolstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gamle Kongevei 4550, 2484 Rendalen
- Postadresse: c/o Seming Undseth, Gamle Kongevei 4111, 2484 Rendalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.130 Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster
- Etablert: 18.11.2020
- Aksjekapital: 1 040 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2021
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: ØKORÅD ØSTERDALEN SA
- Størrelse: Nr. 83 av 185 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Potet-, korn- og grasproduksjon, samt utleie av maskintjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000399791&sokeverdi=926169963&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679474&sokeverdi=926169963&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STORE BALLER AS](https://www.norscout.com/no/company/928964523-store-baller-as) | Rendalen | - | 337 761 kr | - |
| [LÅGEN AGRO AS](https://www.norscout.com/no/company/987919795-lagen-agro-as) | Larvik | - | 8,58 mill. kr | +33,8 % |
| [OGNA GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/927248603-ogna-gard-as) | Hå | - | 6,29 mill. kr | +13,8 % |
| [HOPPESTAD SUPERMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/917150966-hoppestad-supermat-as) | Skien | - | 10,1 mill. kr | +30 % |
| [SOLBERG GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/922123004-solberg-gard-as) | Sandefjord | - | 4,65 mill. kr | −4,5 % |
| [VINTERSTUA AS](https://www.norscout.com/no/company/999329233-vinterstua-as) | Larvik | - | 10,4 mill. kr | - |
| [H LERVIK INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/998495075-h-lervik-invest-as) | Kristiansand | - | 4,2 mill. kr | +38,9 % |
| [SOLBERG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/977044707-solberg-invest-as) | Asker | - | 11,6 mill. kr | +34,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.06.2026.
