---
title: "SPIRE & GRO MELKEVEIEN BARNEHAGE AS (926178458): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPIRE & GRO MELKEVEIEN BARNEHAGE AS i Porsgrunn hadde 21,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 45 ansatte. Daglig leder er Annette Kløverød. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926178458-spire-gro-melkeveien-barnehage-as"
---

# SPIRE & GRO MELKEVEIEN BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Porsgrunn · Etablert 2020

- Org.nr: 926 178 458
- Nettsted: [spireoggro.no](https://spireoggro.no)
- Daglig leder: Annette Kløverød

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 21,5 mill. kr (+10 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 309 581 kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 45 (Opp fra 36 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 39
- desember 2025: 36
- januar 2026: 39
- februar 2026: 40
- mars 2026: 41
- april 2026: 40
- mai 2026: 41
- juni 2026: 40
- juli 2026: 39
- oktober 2026: 45

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,5 % i 2024
- Likviditet: 0,92 (svak). Ned fra 1,21 i 2024
- Soliditet: 30,1 % (god). Ned fra 30,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,0 % | 15,6 % | 13,5 % | 6,4 % |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,4 % | 4,2 % | 3,2 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 49,0 % | 60,6 % | 46,1 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,13 | 1,18 | 1,21 | 0,92 |
| Soliditet | 21,3 % | 23,5 % | 28,1 % | 30,4 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 3,3 | 2,6 | 2,3 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 17 205 | 17 603 | 19 172 | 19 492 | 21 451 |
| Driftsresultat | 257 | 595 | 809 | 620 | 310 |
| Årsresultat | 184 | 468 | 640 | 516 | 252 |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,4 % | 4,2 % | 3,2 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 4 259 | 4 263 | 3 506 | 3 358 | 3 416 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 362 | 18 872 | 21 141 |
| Finansresultat | - | - | 4 | 35 | −5 |
| Resultat før skatt | 232 | 603 | 813 | 655 | 305 |
| Anleggsmidler | 814 | 739 | 749 | 751 | 1 763 |
| Omløpsmidler | 4 599 | 4 835 | 4 128 | 4 075 | 3 121 |
| Sum eiendeler | 5 413 | 5 574 | 4 877 | 4 826 | 4 885 |
| Egenkapital | 1 154 | 1 311 | 1 371 | 1 468 | 1 469 |
| Kortsiktig gjeld | 4 259 | 4 263 | 3 506 | 3 358 | 3 392 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 |

## Ledelse og styre

- Annette Kløverød: Daglig leder
- Svein Ingvald Rambekk: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Saturnvegen 54, 3942 Porsgrunn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 20.10.2020
- Aksjekapital: 111 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 280 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive en barnehage med høyt faglig og pedagogisk innhold. Barnehagen skal sikre barn gode utviklings- og aktivitetsmuligheter i nær forståelse med barnas hjem. Barnehagen skal drives i samsvar med lov om barnehager, forskrifter gitt av departement, barnehagens vedtekter, kommunens retningslinjer, barnehagens årsplan og vedtak i Spire & Gro Melkeveien Barnehage AS.

## Kunngjøringer

- 08.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000518591&sokeverdi=926178458&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000532171&sokeverdi=926178458&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NYSTRAND BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/892151172-nystrand-barnehage-as) | Porsgrunn | 32 | 22,5 mill. kr | +7,0 % |
| [SPIRE & GRO RYPEVEGEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924205520-spire-gro-rypevegen-barnehage-as) | Porsgrunn | 30 | 19,1 mill. kr | +3,5 % |
| [EIDANGER BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/984746628-eidanger-barnehage-as) | Porsgrunn | 26 | 15,1 mill. kr | +9,7 % |
| [SPIRE & GRO SKOGTOPPEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178466-spire-gro-skogtoppen-barnehage-as) | Porsgrunn | 26 | 14,6 mill. kr | +5,2 % |
| [MIN BARNEHAGE, ØYEKAST AS](https://www.norscout.com/no/company/919850329-min-barnehage-oyekast-as) | Porsgrunn | 26 | 13,3 mill. kr | +10,1 % |
| [SPIRE & GRO LIANE BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926178164-spire-gro-liane-barnehage-as) | Porsgrunn | 20 | 13,5 mill. kr | +3,6 % |
| [VEST-TUN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920014607-vest-tun-barnehage-as) | Porsgrunn | 13 | 7,79 mill. kr | +2,5 % |
| [STULEN GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/913284852-stulen-gardsbarnehage-as) | Porsgrunn | 12 | 6,08 mill. kr | −0,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
