---
title: "RØROSBARN AS (926202383): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØROSBARN AS i Røros hadde 667 492 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nina Maaø-Ruden. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926202383-rorosbarn-as"
---

# RØROSBARN AS

Detaljhandel med klær · Røros

- Org.nr: 926 202 383
- Daglig leder: Nina Maaø-Ruden (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 667 492 kr (−27,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 30 693 kr (Margin 4,6 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 155,2 % i 2024
- Likviditet: 0,29 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,39 i 2024
- Soliditet: −240,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −154,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 155,2 % | 6,7 % |
| Driftsmargin | −60,8 % | 48,7 % | 4,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 0,39 | 0,29 |
| Soliditet | −9 826,3 % | −154,3 % | −240,7 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 338 | 919 | 667 |
| Driftsresultat | −205 | 448 | 31 |
| Årsresultat | −254 | 448 | 31 |
| Driftsmargin | −60,8 % | 48,7 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 1 332 | 1 435 | 1 189 |
| Sum driftskostnader | 543 | 471 | 637 |
| Finansresultat | −49 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −254 | 448 | 31 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 13 | 564 | 349 |
| Sum eiendeler | 13 | 564 | 349 |
| Egenkapital | −1 319 | −871 | −840 |
| Kortsiktig gjeld | 1 032 | 1 435 | 1 189 |
| Langsiktig gjeld | 300 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Nina Maaø-Ruden: Daglig leder og styrets leder
- Jan-Anders Maaø-Ruden: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Jan-Anders Maaø-Ruden, Lergruvbakken 15, 7374 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 07.12.2020
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Regnskapsfører: [SNØHETTA REGNSKAP ALVDAL FOLLDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927149699-snohetta-regnskap-alvdal-folldal-as)
- Størrelse: Nr. 1 503 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikk/nettbutikk med salg av klær og ustyr til barn.

## Siste endringer

- 27.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 24.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000077959&sokeverdi=926202383&spraak=nb)
- 12.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000831208&sokeverdi=926202383&spraak=nb)
- 27.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000803613&sokeverdi=926202383&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MYE RART RØROS AS](https://www.norscout.com/no/company/921228635-mye-rart-roros-as) | Røros | - | 2,07 mill. kr | +2,5 % |
| [VILLMARKA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936684351-villmarka-holding-as) | Røros | - | - | - |
| [NYE RØFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/915187390-nye-roffe-as) | Røros | 9 | 7,37 mill. kr | +20,2 % |
| [VILLMARKA AS](https://www.norscout.com/no/company/933691977-villmarka-as) | Røros | 9 | 7,72 mill. kr | +2,3 % |
| [FROST LADE AS](https://www.norscout.com/no/company/927173492-frost-lade-as) | Røros | 16 | 16 mill. kr | +15,1 % |
| [654 M.O.H AS](https://www.norscout.com/no/company/988750158-654-m-o-h-as) | Røros | 17 | 22 mill. kr | +28,1 % |
| [ENGVEIEN 2 TYNSET AS](https://www.norscout.com/no/company/993427241-engveien-2-tynset-as) | Røros | - | 948 228 kr | - |
| [TAMNESHALVØEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989145010-tamneshalvoen-invest-as) | Røros | - | 446 916 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
