---
title: "STÅLE VEGSUND AS (926416812): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLE VEGSUND AS i Sula hadde 781 033 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ståle Vegsund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926416812-stale-vegsund-as"
---

# STÅLE VEGSUND AS

Oppføring av bygninger · Sula

- Org.nr: 926 416 812
- Daglig leder: Ståle Vegsund (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 781 033 kr (−4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 23 406 kr (Margin 3,0 %)
- Etablert: 2020

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,7 % (god). Ned fra 14,3 % i 2024
- Likviditet: 1,06 (tilfredsstillende). Opp fra 1,05 i 2024
- Soliditet: 44,9 % (meget god). Ned fra 52,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,3 % | 11,7 % |
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,6 % | 3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 26,9 % | 24,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,90 | 1,05 | 1,06 |
| Soliditet | 54,7 % | 52,2 % | 44,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 668 | 819 | 781 |
| Driftsresultat | 12 | 21 | 23 |
| Årsresultat | 8 | 19 | 13 |
| Driftsmargin | 1,8 % | 2,6 % | 3,0 % |
| Sum gjeld | 58 | 82 | 127 |
| Sum driftskostnader | 656 | 797 | 758 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 12 | 22 | 24 |
| Anleggsmidler | 18 | 86 | 98 |
| Omløpsmidler | 111 | 86 | 132 |
| Sum eiendeler | 129 | 172 | 230 |
| Egenkapital | 71 | 90 | 103 |
| Kortsiktig gjeld | 58 | 82 | 124 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 |

## Ledelse og styre

- Ståle Vegsund: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vassetvegen 30A, 6030 Langevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 09.12.2020
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Størrelse: Nr. 7 201 av 9 251 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tjenester innen bygg og anlegg.

## Kunngjøringer

- 11.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000052939&sokeverdi=926416812&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SERENE MODUL BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/935233550-serene-modul-bygg-as) | Sula | - | 786 000 kr | - |
| [HOLEN BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929959922-holen-bygg-as) | Sula | - | 167 198 kr | −91,9 % |
| [TØMRER SYLWESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/932754029-tomrer-sylwester-as) | Sula | - | 792 334 kr | −28,1 % |
| [NILMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/922025312-nilmar-as) | Sula | - | 63 000 kr | - |
| [HOLEN MUR & PUSS AS](https://www.norscout.com/no/company/818522622-holen-mur-puss-as) | Sula | - | 964 858 kr | - |
| [NILMAR HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922097348-nilmar-holding-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [LØVOLD BYGG OG BLIKKENSLAGER AS](https://www.norscout.com/no/company/995746484-lovold-bygg-og-blikkenslager-as) | Sula | - | 1,11 mill. kr | - |
| [T. RØBEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/989748408-t-robekk-as) | Sula | - | 1,41 mill. kr | −10,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
