---
title: "SØNDRE GARÅS VANNSELSKAP AS (926424890): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SØNDRE GARÅS VANNSELSKAP AS i Flesberg hadde 134 939 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lars Simensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926424890-sondre-garas-vannselskap-as"
---

# SØNDRE GARÅS VANNSELSKAP AS

Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann · Flesberg

- Org.nr: 926 424 890
- Daglig leder: Lars Simensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 134 939 kr (−57,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 27 599 kr (Margin 20,5 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,0 % (svak)
- Likviditet: 12,01 (meget god). Ned fra 12,25 i 2024
- Soliditet: −1,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −0,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 2,0 % |
| Driftsmargin | −2,4 % | 54,1 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 259,07 | 12,25 | 12,01 |
| Soliditet | −7,8 % | −0,1 % | −1,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 485 | 319 | 135 |
| Driftsresultat | −12 | 173 | 28 |
| Årsresultat | −74 | 112 | −16 |
| Driftsmargin | −2,4 % | 54,1 % | 20,5 % |
| Sum gjeld | 1 581 | 1 713 | 1 028 |
| Sum driftskostnader | 497 | 146 | 107 |
| Finansresultat | −63 | −61 | −44 |
| Resultat før skatt | −74 | 112 | −16 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 1 467 | 1 711 | 1 009 |
| Sum eiendeler | 1 467 | 1 711 | 1 009 |
| Egenkapital | −115 | −2 | −18 |
| Kortsiktig gjeld | 6 | 140 | 84 |
| Langsiktig gjeld | 1 576 | 1 574 | 944 |

## Ledelse og styre

- Lars Simensen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gårdåsvegen 130, 3623 Lampeland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 36.000 Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann
- Etablert: 08.01.2021
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2021
- Regnskapsfører: FLESBERG REGNSKAPSKONTOR SA
- Størrelse: Nr. 89 av 125 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og distribusjon av vann fra kilde og virksomhet som har tilknytning til dette.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000225177&sokeverdi=926424890&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAUGAN DRIFT OG VA AS](https://www.norscout.com/no/company/826714832-haugan-drift-og-va-as) | Flesberg | - | 235 957 kr | - |
| [VESTRE BERGET VANNSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929446704-vestre-berget-vannselskap-as) | Flesberg | - | 32 760 kr | - |
| [FAGERFJELL VANN OG AVLØPSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/984579691-fagerfjell-vann-og-avlopsselskap-as) | Flesberg | - | 5,59 mill. kr | +35,1 % |
| [VESTRE BERGET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929326849-vestre-berget-holding-as) | Flesberg | - | 0 kr | - |
| [BLEFJELL VANN OG AVLØPSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/990070342-blefjell-vann-og-avlopsselskap-as) | Flesberg | - | 8,59 mill. kr | +25,7 % |
| [BANGDALEN VASSVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/899665902-bangdalen-vassverk-as) | Namsos | - | 144 720 kr | - |
| [GJERVÅGÅSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994404385-gjervagasen-as) | Tønsberg | - | 130 020 kr | - |
| [KLEVEN VANN OG AVLØP AS](https://www.norscout.com/no/company/994287931-kleven-vann-og-avlop-as) | Askøy | - | 145 680 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
