---
title: "GATEWAY STUDIOS AS (926448269): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GATEWAY STUDIOS AS i Bærum hadde 27,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 46 ansatte. Daglig leder er Espen Fredriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926448269-gateway-studios-as"
---

# GATEWAY STUDIOS AS

Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer · Bærum · Etablert 2021

- Org.nr: 926 448 269
- Daglig leder: Espen Fredriksen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 27,3 mill. kr (+62,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −19,3 mill. kr (Margin −70,9 %)
- Ansatte: 46 (Ned fra 57 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 37
- november 2025: 45
- desember 2025: 57
- januar 2026: 69
- februar 2026: 44
- mars 2026: 55
- april 2026: 59
- juni 2026: 61
- juli 2026: 37
- august 2026: 43
- oktober 2026: 46

### Per sted

- Fornebu: 33 ansatte
- Drammen: 13 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,77 (svak). Ned fra 1,25 i 2024
- Soliditet: −39,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 42,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −1,5 % | −37,4 % | −53,5 % | - |
| Driftsmargin | 3,2 % | −1,9 % | −42,8 % | −120,5 % | −70,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −44,9 % | −86,7 % | −959,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,64 | 1,25 | 0,77 |
| Soliditet | 7,0 % | 7,6 % | 85,7 % | 42,1 % | −39,1 % |
| Gjeldsgrad | 13,3 | 12,1 | 0,2 | 1,4 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 710 | 855 | 17 087 | 16 757 | 27 258 |
| Driftsresultat | 55 | −16 | −7 315 | −20 197 | −19 319 |
| Årsresultat | 44 | −32 | −6 257 | −17 165 | −26 779 |
| Driftsmargin | 3,2 % | −1,9 % | −42,8 % | −120,5 % | −70,9 % |
| Sum gjeld | 1 182 | 692 | 5 487 | 21 520 | 39 568 |
| Sum driftskostnader | 1 655 | 871 | 24 402 | 36 954 | 46 578 |
| Finansresultat | - | −16 | −69 | −819 | −2 482 |
| Resultat før skatt | - | - | −7 384 | −21 015 | −21 801 |
| Anleggsmidler | 0 | 400 | 19 400 | 32 135 | 22 294 |
| Omløpsmidler | - | - | 18 912 | 5 045 | 6 156 |
| Sum eiendeler | 1 271 | 749 | 38 312 | 37 181 | 28 450 |
| Egenkapital | 89 | 57 | 32 825 | 15 661 | −11 118 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 193 | 4 034 | 7 969 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 293 | 17 486 | - |

## Ledelse og styre

- Espen Fredriksen: Daglig leder og styremedlem
- Per Christian Voss: Styrets leder
- Javed Nadeem Kurd: Styremedlem
- Åsmund Bernhard Knutson: Styremedlem
- Ola Torgeir Stykket: Styremedlem
- Benedicte Stiberg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Forneburingen 5, 1360 Fornebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 59.110 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer
- Etablert: 04.01.2021
- Tidligere navn: GATEWAY STUDIO AS (2021 til 2023)
- Aksjekapital: 120 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2021
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ELVEGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/931124099-elvegruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 50 av 1 477 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å investere i og eie selskaper som driver med film-, TV- og e-sportsproduksjon, spillutvikling, lyd, musikk og gaming, samt det å stå som produsent eller co-produsent innenfor ulike prosjekter i spill og mediebransjen, utleie av studio og undervisningsvirksomhet innen disse områdene.

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000630959&sokeverdi=926448269&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000875483&sokeverdi=926448269&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000759129&sokeverdi=926448269&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000759128&sokeverdi=926448269&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000547543&sokeverdi=926448269&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SABRURA AS](https://www.norscout.com/no/company/917041636-sabrura-as) | Bærum | 25 | 0 kr | - |
| [RED ANT AS](https://www.norscout.com/no/company/914750229-red-ant-as) | Bærum | 9 | 13,5 mill. kr | +8,2 % |
| [SIESTA AS](https://www.norscout.com/no/company/985775362-siesta-as) | Bærum | 5 | 5,06 mill. kr | +22,2 % |
| [PLAYGARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912596990-playgarden-as) | Bærum | 5 | 2,34 mill. kr | −33,8 % |
| [NORWAY DOES PRODUCTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/921581483-norway-does-productions-as) | Bærum | - | 9,63 mill. kr | −33,7 % |
| [ROAR FILM AS](https://www.norscout.com/no/company/917297606-roar-film-as) | Bærum | - | 3,77 mill. kr | −34,4 % |
| [ABOVE MEDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/923213279-above-media-as) | Bærum | - | 3,71 mill. kr | −9,5 % |
| [KAVAR AS](https://www.norscout.com/no/company/819745382-kavar-as) | Bærum | - | 3,53 mill. kr | +31,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)
- [Markedsføringsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/markedsforingsbyraer/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
