---
title: "BYGGENERGI AS (926453785): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BYGGENERGI AS i Nittedal hadde 17 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Halvor Ihler. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926453785-byggenergi-as"
---

# BYGGENERGI AS

Rørleggerarbeid · Nittedal · Etablert 2021

- Org.nr: 926 453 785
- Telefon: 92 98 27 28
- Nettsted: [byggenergi.no](https://www.byggenergi.no/)
- Daglig leder: Halvor Ihler (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17 mill. kr (−24,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,13 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- juli 2026: 5
- august 2026: 7
- september 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,7 % (god). Ned fra 74,7 % i 2024
- Likviditet: 2,05 (meget god). Opp fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 58,2 % (meget god). Opp fra 44,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,6 % | 32,6 % | 74,7 % | 14,7 % |
| Driftsmargin | 3,3 % | 6,7 % | 11,4 % | 17,3 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 80,7 % | 95,6 % | 170,9 % | 27,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 0,86 | 1,36 | 1,53 | 2,05 |
| Soliditet | 26,6 % | 25,1 % | 38,5 % | 44,1 % | 58,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 3,0 | 1,6 | 1,3 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 861 | 3 781 | 4 868 | 22 609 | 17 034 |
| Driftsresultat | 61 | 253 | 556 | 3 918 | 1 133 |
| Årsresultat | 39 | 165 | 421 | 2 990 | 859 |
| Driftsmargin | 3,3 % | 6,7 % | 11,4 % | 17,3 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 523 | 1 055 | 1 242 | 4 782 | 3 302 |
| Sum driftskostnader | - | - | 4 312 | 18 692 | 15 901 |
| Finansresultat | - | - | −16 | −37 | 34 |
| Resultat før skatt | 47 | 220 | 540 | 3 881 | 1 168 |
| Anleggsmidler | 110 | 824 | 744 | 1 900 | 1 470 |
| Omløpsmidler | 603 | 586 | 1 273 | 6 647 | 6 436 |
| Sum eiendeler | 713 | 1 410 | 2 017 | 8 547 | 7 906 |
| Egenkapital | 190 | 354 | 776 | 3 765 | 4 604 |
| Kortsiktig gjeld | 523 | 678 | 939 | 4 338 | 3 145 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 377 | 303 | 444 | - |

## Ledelse og styre

- Halvor Ihler: Daglig leder og styremedlem
- Frode Arnesveen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hellinga 8A, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 141, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 07.01.2021
- Tidligere navn: ARNESVEEN & IHLER AS (2021 til 2022)
- Aksjekapital: 160 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [EIRA REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/990422052-eira-revisjon-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [ECORA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/933583236-ecora-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 465 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilby tjenester innenfor rørleggerarbeid, samt tjenester som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 21.10.2026: Revisor endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000810872&sokeverdi=926453785&spraak=nb)
- 10.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000676743&sokeverdi=926453785&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000041296&sokeverdi=926453785&spraak=nb)
- 03.02.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000041297&sokeverdi=926453785&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CW RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/825346392-cw-ror-as) | Nittedal | 6 | 49,6 mill. kr | +66,6 % |
| [A & A POOL AS](https://www.norscout.com/no/company/913381742-a-a-pool-as) | Nittedal | - | 4,28 mill. kr | −21,3 % |
| [HERMES VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929092600-hermes-vvs-as) | Nittedal | - | 3,22 mill. kr | +91,4 % |
| [AUKE RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/813458942-auke-ror-as) | Nittedal | - | 1,84 mill. kr | −14,6 % |
| [BÆRUM VVS OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/928844471-baerum-vvs-og-vedlikehold-as) | Nittedal | - | 672 382 kr | −70,9 % |
| [AP RØRLEGGER AS](https://www.norscout.com/no/company/935875854-ap-rorlegger-as) | Nittedal | - | 366 944 kr | - |
| [ELVEBAKK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930871982-elvebakk-holding-as) | Nittedal | - | 119 595 kr | −93,9 % |
| [BYGGENERGI GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926401335-byggenergi-gruppen-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.09.2026.
