---
title: "SLAM JERNBANETEKNIKK AS (926465252): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLAM JERNBANETEKNIKK AS i Nordre Follo hadde 72,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Richard Bednar. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926465252-slam-jernbaneteknikk-as"
---

# SLAM JERNBANETEKNIKK AS

Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner · Nordre Follo · Etablert 2021

- Org.nr: 926 465 252
- Daglig leder: Richard Bednar

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 72,1 mill. kr (+48,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,21 mill. kr (Margin 10,0 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 31 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 31
- november 2025: 33
- februar 2026: 35
- mars 2026: 37
- april 2026: 36
- juli 2026: 37
- august 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,9 % (meget god). Opp fra −3,6 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 1,38 i 2024
- Soliditet: 14,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 21,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,2 % | 18,5 % | −3,6 % | 25,9 % |
| Driftsmargin | 27,0 % | 15,9 % | 10,3 % | −1,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 385,6 % | 110,7 % | −35,7 % | 133,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,13 | 1,55 | 1,38 | 1,22 |
| Soliditet | 6,7 % | 8,8 % | 18,6 % | 21,4 % | 14,7 % |
| Gjeldsgrad | 13,8 | 10,4 | 4,4 | 3,7 | 5,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 890 | 26 538 | 36 067 | 48 678 | 72 128 |
| Driftsresultat | 2 945 | 4 211 | 3 708 | −854 | 7 205 |
| Årsresultat | 2 282 | 3 140 | 2 452 | −1 330 | 5 221 |
| Driftsmargin | 27 % | 15,9 % | 10,3 % | −1,8 % | 10,0 % |
| Sum gjeld | 6 559 | 16 747 | 17 746 | 20 104 | 26 544 |
| Sum driftskostnader | 7 945 | - | 32 359 | 49 532 | 64 922 |
| Finansresultat | −22 | - | −564 | −851 | −509 |
| Resultat før skatt | - | 4 026 | 3 144 | −1 705 | 6 696 |
| Anleggsmidler | 2 809 | 9 679 | 9 285 | 10 949 | 8 034 |
| Omløpsmidler | - | 8 682 | 12 527 | 14 643 | 23 090 |
| Sum eiendeler | 7 033 | 18 361 | 21 812 | 25 592 | 31 124 |
| Egenkapital | 474 | 1 614 | 4 066 | 5 489 | 4 581 |
| Kortsiktig gjeld | - | 7 664 | 8 067 | 10 602 | 18 970 |
| Langsiktig gjeld | - | 9 083 | 9 679 | 9 502 | 7 573 |

## Ledelse og styre

- Richard Bednar: Daglig leder
- Vegard Knut Fartein Finstad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen
- Postadresse: Postboks 474, Bedriftsenteret, 1411 Kolbotn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 42.120 Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner
- Etablert: 13.01.2021
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2021
- Revisor: [EIRA REVISJON & RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/990422052-eira-revisjon-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 31 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kontroll, bygging, drift og vedlikehold av El- og signaltekniske anlegg, og sikkerhetsmanntjeneste på det norske jernbanenettet, og andre produkter/tjenester og fag som naturlig hører sammen med dette og i bane-sektoren og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000381969&sokeverdi=926465252&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEIN LØKENFLAEN RØRLEGGERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/988896616-svein-lokenflaen-rorleggerservice-as) | Nordre Follo | - | 1,83 mill. kr | −20,8 % |
| [VEIMONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931119478-veimontering-as) | Nordre Follo | - | 121 167 kr | - |
| [BANEFJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/914019087-banefjell-as) | Hægebostad | 54 | 225 mill. kr | +11,8 % |
| [TRASÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/915783856-trase-as) | Bærum | 35 | 98,7 mill. kr | +60,9 % |
| [SITE SERVICE BANE AS](https://www.norscout.com/no/company/925622516-site-service-bane-as) | Moss | 71 | 179 mill. kr | +27,9 % |
| [QRAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/930454664-qrail-as) | Kongsvinger | 19 | 8,49 mill. kr | +82,9 % |
| [AARSLEFF RAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/925751189-aarsleff-rail-as) | Trondheim | 86 | 364 mill. kr | −32,7 % |
| [JERNBANETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/922383650-jernbaneteknikk-as) | Midt-Telemark | 16 | 46,4 mill. kr | +32,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
