---
title: "KATLE ØRE-NESE-HALS AS (926490796): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KATLE ØRE-NESE-HALS AS i Stavanger hadde 9,11 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Elin - Johanne Katle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926490796-katle-ore-nese-hals-as"
---

# KATLE ØRE-NESE-HALS AS

Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 926 490 796
- Daglig leder: Elin - Johanne Katle (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 9,11 mill. kr (−14,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,47 mill. kr (Margin 38 %)
- Ansatte: 5 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 5
- februar 2026: 5
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 62,6 % (meget god). Ned fra 78,4 % i 2024
- Likviditet: 1,03 (tilfredsstillende). Opp fra 0,95 i 2024
- Soliditet: 2,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 1,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 49,6 % | 51,6 % | 78,4 % | 62,6 % |
| Driftsmargin | 28,4 % | 34,7 % | 34,5 % | 43,2 % | 38,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 337,3 % | 3 877,2 % | 3 040,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,73 | 0,95 | 1,03 |
| Soliditet | 26,4 % | 30,0 % | 2,1 % | 1,9 % | 2,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,3 | 47,5 | 50,5 | 45,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 193 | 6 759 | 7 897 | 10 646 | 9 111 |
| Driftsresultat | 1 473 | 2 345 | 2 725 | 4 603 | 3 466 |
| Årsresultat | 1 135 | 1 784 | 2 038 | 3 504 | 2 691 |
| Driftsmargin | 28,4 % | 34,7 % | 34,5 % | 43,2 % | 38 % |
| Sum gjeld | 3 323 | 3 456 | 5 519 | 6 064 | 5 113 |
| Sum driftskostnader | 3 719 | 4 414 | 5 171 | 6 042 | 5 645 |
| Finansresultat | −22 | −57 | −37 | −22 | 53 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 689 | 4 581 | 3 519 |
| Anleggsmidler | 2 661 | 3 072 | 2 287 | 1 221 | 690 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 349 | 4 964 | 4 534 |
| Sum eiendeler | 4 517 | 4 933 | 5 635 | 6 185 | 5 225 |
| Egenkapital | 1 194 | 1 478 | 116 | 120 | 111 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 594 | 5 239 | 4 388 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 925 | 825 | 725 |

## Ledelse og styre

- Elin - Johanne Katle: Daglig leder og styrets leder
- Knut Tore Fjon: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Boganesveien 10, 4020 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester
- Etablert: 18.01.2021
- Aksjekapital: 70 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [VEKST REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/960132734-vekst-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 187 av 985 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Legevirksomhet i privat spesialisthelsetjeneste. Herunder undervisning, foredrag og medisinsk forskning samt å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000243090&sokeverdi=926490796&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER PLASTIKKIRURGI AS](https://www.norscout.com/no/company/894191082-stavanger-plastikkirurgi-as) | Stavanger | 6 | 7,57 mill. kr | −4,5 % |
| [HUDLEGE SHEILA FEVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/929336399-hudlege-sheila-fevang-as) | Stavanger | 5 | 6,47 mill. kr | +1,4 % |
| [FAST TRACK AS](https://www.norscout.com/no/company/986439560-fast-track-as) | Stavanger | 6 | 7,65 mill. kr | −5,7 % |
| [IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/925714801-ifocus-oyeklinikk-stavanger-as) | Stavanger | - | 11,9 mill. kr | +15,5 % |
| [LEITAO AS](https://www.norscout.com/no/company/922286329-leitao-as) | Stavanger | 7 | 11,5 mill. kr | +7,2 % |
| [HJERTESPESIALIST ERLEND G SINGSAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/926681001-hjertespesialist-erlend-g-singsaas-as) | Stavanger | - | 11,6 mill. kr | +15,9 % |
| [STAVANGER UROLOGISKE SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926961349-stavanger-urologiske-senter-as) | Stavanger | 8 | 16,5 mill. kr | +12,6 % |
| [HUDLEGE FREDDY HESTHOLM AS](https://www.norscout.com/no/company/997863542-hudlege-freddy-hestholm-as) | Stavanger | - | 10,3 mill. kr | +7,1 % |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
