---
title: "LAMPEFEBER AS (926585703): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LAMPEFEBER AS i Stavanger hadde 26,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Merete Espedal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926585703-lampefeber-as"
---

# LAMPEFEBER AS

Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Stavanger

- Org.nr: 926 585 703
- Telefon: 906 61 926
- E-post: post@lampefeberproduksjoner.no
- Nettsted: [lampefeberproduksjoner.no](https://www.lampefeberproduksjoner.no)
- Daglig leder: Merete Espedal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,2 mill. kr (+61,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 848 648 kr (Margin 3,2 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,4 % (meget god). Ned fra 22,9 % i 2024
- Likviditet: 1,61 (god). Ned fra 2,19 i 2024
- Soliditet: 37,8 % (god). Ned fra 54,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 40,9 % | 39,2 % | 22,9 % | 15,4 % |
| Driftsmargin | 15,5 % | 13,1 % | 9,7 % | 5,9 % | 3,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 51,5 % | 39,5 % | 34,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,63 | 2,19 | 1,61 |
| Soliditet | 79,6 % | 94,7 % | 62,0 % | 54,2 % | 37,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,1 | 0,6 | 0,8 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 450 | 5 281 | 13 445 | 16 268 | 26 227 |
| Driftsresultat | 380 | 690 | 1 300 | 961 | 849 |
| Årsresultat | 297 | 543 | 1 076 | 815 | 714 |
| Driftsmargin | 15,5 % | 13,1 % | 9,7 % | 5,9 % | 3,2 % |
| Sum gjeld | 84 | 159 | 1 527 | 2 372 | 4 233 |
| Sum driftskostnader | 2 070 | 4 591 | 12 145 | 15 306 | 25 378 |
| Finansresultat | 0 | 8 | 81 | 86 | 74 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 382 | 1 047 | 922 |
| Anleggsmidler | 10 | 0 | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 4 023 | 5 183 | 6 808 |
| Sum eiendeler | 410 | 3 029 | 4 023 | 5 183 | 6 808 |
| Egenkapital | 327 | 2 870 | 2 496 | 2 811 | 2 575 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 527 | 2 372 | 4 233 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Merete Espedal: Daglig leder
- Rune Bjerga: Styrets leder
- Jarle Matre: Styremedlem
- Alfred Ydstebø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verven 10, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 90.390 Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- Etablert: 03.02.2021
- Aksjekapital: 35 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ABACUS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913094751-abacus-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 996 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjonsselskap - scene og media samt investering i andre selskaper og verdipapir, handel, eiendom, samt utleie av eiendom og hva som herved står i forbindelse.

## Siste endringer

- 15.10.2026: Styret endret
- 17.02.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 15.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000800926&sokeverdi=926585703&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000404863&sokeverdi=926585703&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063143&sokeverdi=926585703&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000716102&sokeverdi=926585703&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587360&sokeverdi=926585703&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [UTOPIA AS](https://www.norscout.com/no/company/918818715-utopia-as) | Stavanger | 5 | 36,4 mill. kr | −0,2 % |
| [MABLISFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916547773-mablisfest-as) | Stavanger | - | 9,52 mill. kr | +25,9 % |
| [SOSOLO AS](https://www.norscout.com/no/company/916944640-sosolo-as) | Stavanger | 11 | 16,7 mill. kr | +123,2 % |
| [LYDFIX LSS AS](https://www.norscout.com/no/company/930928267-lydfix-lss-as) | Stavanger | - | 3,11 mill. kr | +69 % |
| [FISKEPIREN AS](https://www.norscout.com/no/company/927608413-fiskepiren-as) | Stavanger | 55 | 32,1 mill. kr | +15,5 % |
| [LIFESOUND AS](https://www.norscout.com/no/company/998874912-lifesound-as) | Stavanger | - | 1,99 mill. kr | +23,7 % |
| [HOVE WEST AS](https://www.norscout.com/no/company/977461553-hove-west-as) | Stavanger | 55 | 145 mill. kr | +53,9 % |
| [STAVANGER VINFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922412502-stavanger-vinfest-as) | Stavanger | - | 1,88 mill. kr | +29 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
