---
title: "HJELDE MASKINSERVICE AS (926628410): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HJELDE MASKINSERVICE AS i Snåsa hadde 48,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Per Gunnar Hjelde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/926628410-hjelde-maskinservice-as"
---

# HJELDE MASKINSERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Snåsa · Etablert 2021

Heleid av [HJELDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926524836-hjelde-holding-as)

- Org.nr: 926 628 410
- Daglig leder: Per Gunnar Hjelde (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,7 mill. kr (+2,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,6 mill. kr (Margin 3,3 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- mars 2026: 14
- juli 2026: 12
- august 2026: 13
- september 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,5 % (svak). Ned fra 9,4 % i 2024
- Likviditet: 3,11 (meget god). Opp fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 73,2 % (meget god). Opp fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,2 % | 10,2 % | 9,4 % | 5,5 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | 6,4 % | 7,4 % | 7,4 % | 3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,5 % | 20,5 % | 17,4 % | 8,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,55 | 1,82 | 1,86 | 3,11 |
| Soliditet | 54,7 % | 46,3 % | 53,5 % | 54,0 % | 73,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 1,2 | 0,9 | 0,9 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 54 025 | 50 133 | 52 899 | 47 704 | 48 661 |
| Driftsresultat | 5 011 | 3 202 | 3 929 | 3 511 | 1 599 |
| Årsresultat | 4 009 | 2 700 | 3 484 | 3 288 | 1 740 |
| Driftsmargin | 9,3 % | 6,4 % | 7,4 % | 7,4 % | 3,3 % |
| Sum gjeld | 14 470 | 23 403 | 20 540 | 21 207 | 9 745 |
| Sum driftskostnader | 49 014 | - | 48 970 | 44 193 | 47 062 |
| Finansresultat | 52 | - | 550 | 709 | 647 |
| Resultat før skatt | - | 3 471 | 4 479 | 4 220 | 2 246 |
| Anleggsmidler | 7 673 | 7 328 | 6 906 | 7 165 | 6 386 |
| Omløpsmidler | - | 36 215 | 37 258 | 38 955 | 30 011 |
| Sum eiendeler | 31 909 | 43 543 | 44 164 | 46 119 | 36 397 |
| Egenkapital | 17 440 | 20 140 | 23 624 | 24 912 | 26 652 |
| Kortsiktig gjeld | - | 23 371 | 20 503 | 20 986 | 9 663 |
| Langsiktig gjeld | - | 32 | 37 | 221 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- [HJELDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926524836-hjelde-holding-as) (Morselskap)
  - [HJELDE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/926627279-hjelde-eiendom-as)
  - HJELDE MASKINSERVICE AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Per Gunnar Hjelde: Daglig leder og styremedlem
- Jo Ståle Hjelde: Styrets leder
- Arnstein Hjelde: Styremedlem
- Pål Ivar Hjelde: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øverbygdvegen 20, 7760 Snåsa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 03.02.2021
- Aksjekapital: 2 751 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2021
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 258 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg og service av snøscootere, atv, vannscootere mv. Selskapet skal også drive maskinentreprenørvirksomhet samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000503077&sokeverdi=926628410&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000532247&sokeverdi=926628410&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AS BREDE SERVICESTASJON](https://www.norscout.com/no/company/938213259-as-brede-servicestasjon) | Snåsa | - | 6,72 mill. kr | −8,5 % |
| [MIDT NORGE BIL SNÅSA AS](https://www.norscout.com/no/company/957722644-midt-norge-bil-snasa-as) | Snåsa | - | 5,2 mill. kr | +14,6 % |
| [HJELDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926524836-hjelde-holding-as) | Snåsa | - | 0 kr | - |
| [MSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936922813-mservice-as) | Snåsa | - | - | - |
| [JERN & MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/997385772-jern-maskin-as) | Rana | 15 | 57,1 mill. kr | −7,6 % |
| [O L SENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/944174230-o-l-senteret-as) | Øvre Eiker | 15 | 44,9 mill. kr | +31,4 % |
| [AUTOHUSET VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/923255664-autohuset-valdres-as) | Nord-Aurdal | 15 | 62,3 mill. kr | +38,9 % |
| [BUSNOR TIDE AS](https://www.norscout.com/no/company/925918539-busnor-tide-as) | Osterøy | 15 | 43,5 mill. kr | +566,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
